کد خبر: 2482
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
محمودرضا مهرجهانیان، شهردار منطقه 4 شیراز

شهردار منطقه چهار شیراز گفت: پارک جنگلی هفت هکتاری گلشن با هزینه 16 میلیارد ریال هزینه عمرانی در نظر گرفته شده است که پیست 2 کیلومتری دوچرخه سواری، پنج زمین ورزشی مختلف، سکوی نماز و آلاچیق دارد.

محمودرضا مهرجهانیان، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهرداری شیراز متشکل از ۱۱ منطقه است که منطقه چهار در قسمت جنوب و جنوب غرب شیراز واقع شده است که در محدوده بلوار پاسداران در ضلع غرب، بلوار عدالت و خیابان انقلاب در ضلع شرق و کمربندی در ضلع جنوبی قرار دارد و یکی از مناطق وسیع شهر شیراز است.

شهردار منطقه چهار شیراز با تاکید بر اینکه ۲۵۴ هزار نفر در این منطقه ساکن هستند و منطقه ۲ هزار و ۳۵۵ هکتار وسعت دارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه گفته می شود امسال، ترسالی را شاهد خواهیم بود برای برخی مناطقی که آب گرفته می شد، مسائل دفع آب های سطحی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به وسعت و تراکم جمعیتی بیشترین مراجعه کننده شهرداری داریم، اضافه کرد: طبق بودجه مصوب سال ۹۸، بودجه عمرانی این منطقه ۳۴۵ میلیارد ریال بوده و ۲۸ وظیفه در این راستا در نظر گرفته شده است.

مهرجهانیان با یادآوری این مطلب که در سال جاری ۲ کار اساسی در این منطقه شکل می گیرد، یادآور شد:  پارک جنگلی هفت هکتاری «گلشن» (کشن) با هزینه ۱۶ میلیارد ریال هزینه عمرانی در نظر گرفته شده است که پیست ۲ کیلومتری دوچرخه سواری، پنج زمین ورزشی مختلف، سکوی نماز و آلاچیق دارد.

شهردار منطقه چهار شیراز با اشاره به اینکه فرهنگسرا در منطقه کشن در حال طراحی است که پس از تصویب کارهای اجرایی شکل می گیرد که در ۵۰۰ متر مربع سال آینده به بهره برداری می رسد، افزود: پارک ایرانی در باغ ۹ و نیم هکتاری ایجاد می شود که فاز یک طراحی تمام شده و فاز دوم طراحی در حال اجراست و سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان اجرایی شود.

وی تاکید کرد: پارک فروزان در حال بهسازی است و آب راکد این پارک را اکسیژن افزایی و تصفیه می کنیم که ماهی های آن هم دچار مشکل نشوند و آب بهداشتی باشد.

این مقام مسئول اظهارداشت: برای زاغه نشینی کوچه ۲۹ بلوار امیرکبیر از طریق فرمانداری قرار شد با آنان تعامل شود تا از این منطقه خارج می شوند.

وی در خصوص ترمینال سابق «امیرکبیر» هم گفت: این محل به همراه ساختمان کنونی این شهرداری به مجتمع ایستگاهی مترو شیراز تبدیل می شود.

بلوار «امیرکبیر» از گذشته به خاطر تعمیر خودروهای سبک و سنگین شناخته شده است، اضافه کرد: به دنبال ساماندهی برای آنان هستیم و سعی داریم تا مجتمع هایی ایجاد شود که به آن مجتمع ها هدایت شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل