کد خبر: 2487
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به خدمات عمرانی کتابخانه های عمومی فارس در هفته دولت گفت: در این هفته ۶ پروژه شامل افتتاح، کلنگ زنی و بازگشایی کتابخانه های عمومی با اعتباری بالغ بر ۲۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در استان انجام می شود.

به گزارش پیام خبر، روح الله منوچهری، امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت به پروژه های کتابخانه ای استان در این ایام اشاره کرد و گفت: در هفته دولت سال جاری ۶ پروژه کتابخانه ای شامل چهار افتتاح کتابخانه، کلنگ زنی ساختمان یک کتابخانه عمومی و بازگشایی یک کتابخانه در استان فارس انجام می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به خدمات عمرانی کتابخانه های عمومی فارس در هفته دولت اضافه کرد: در این هفته ۶ پروژه شامل افتتاح، کلنگ زنی و بازگشایی کتابخانه های عمومی با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در استان انجام می شود.

این مقام مسئول با تصریح اینکه چهار کتابخانه عمومی با زیربنای مجموع یک هزار و ۱۳۵ متر در لارستان به بهره برداری می رسد، گفت: کتابخانه عمومی ویژه کودک و نوجوان «ام الخیر» شهر اوز، کتابخانه عمومی «مهددانش» روستای حسین آباد و کتابخانه عمومی «صحبت» روستای نجف آباد که هر سه خیرساز است به همراه ساختمان جدید کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» شهر بیرم لارستان پروژه های افتتاح کتابخانه عمومی در استان است.

وی اضافه کرد: این چهار پروژه در سومین روز هفته دولت با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری فارس و دیگر مسئولان استانی و شهرستان لارستان به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول در ادامه از کلنگ زنی ساختمان کتابخانه عمومی «شهید محمد اسلامی نسب» روستای لایزنگان داراب نیز خبر داد و گفت: کتابخانه عمومی روستای دوستدار کتاب لایزنگان در سال ۱۳۹۴ افتتاح شد که با توجه به نیاز این کتابخانه به ساختمان استاندارد، پروژه ساختمان کتابخانه به صورت خیرساز در متراژ ۲۲۰متر در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

وی، بازگشایی کتابخانه عمومی «ولیعصر (عج) » مرودشت را دیگر پروژه این مجموعه در هفته دولت دانست و گفت: تعمیرات کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) مرودشت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال انجام شده و این کتابخانه پس از تعطیلی برای انجام تعمیرات، در این هفته بازگشایی می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و به سازی و تجهیز کتابخانه های موجود را اولویت مجموعه کتابخانه های عمومی استان دانست و گفت: در این راستا تا پایان سال چندین کتابخانه عمومی دیگر نیز در استان، افتتاح، راه اندازی، کلنگ زنی و تعمیر و بازگشایی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل