کد خبر: 2488
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
سید عبدالرزاق موسوی، نشست خبری رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه رئیس شورا بر اساس قانون و آئین نامه مجری مصوبات شورا هست، گفت: من به هیچ شخصی بیرون از شورا، هیچ تعهدی ندادم.

به گزارش پیام خبر، سید عبدالرزاق موسوی، امروز  در جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم الحرام، گفت: دفاع از ارزش های اخلاقی و انسانی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و همچنین مبارزه با ظلم، فساد و تبعیض که از آموزه های ایام محرم است، مورد توجه شورای اسلامی شهر شیراز هم خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه رسانه ها مبارزه با جهل و نادانی مبارزه می کنند و بزرگترین دشمن جامعه و شریعت جهل است، تاکید کرد: رسانه ها به دلیل نقش جهت دهی به جامعه، رسالتی بزرگ برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها عملکردهای دستگاه های مختلف را به مردم منتقل می کنند و از سوی دیگر مطالب مردم را به مسئولین انتقال می دهند، تاکید کرد: رسانه ها در انتقال و انعکاس مطالب تحلیل می کنند، رسانه ها به نوعی نظارت و قضاوت عمومی را مد نظر قرار می دهند.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که در قضاوت مهمترین اصل، رعایت انصاف است و انصاف یعنی اینکه واقعه را مطابق با واقع ارائه کنیم، اظهارداشت: این مهم از رسانه ها توقع است.

موسوی با اشاره به اینکه دوره فعالیت شوراها، چهار ساله است و در کشور چهار سطح شورا را داریم، یادآور شد: شورای شهر شیراز با سایر شوراهای شهرها تفاوت ندارد ولی ظرفیت ها متفاوت تر است و در تلاش هستیم در شورای سوم در سال سوم، شهر شیراز را با استفاده از ظرفیت های مختلف شیراز استفاده کنیم و این شهر را به سمت جایگاه اصلی خود ببریم و در این راستا، مرکز پژوهش های شورا را فعال خواهیم کرد تا از علم در مصوبات استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه آنچه که در شورا روی داد بر اساس قانون اتفاق افتاد، اظهارداشت: جلسه روز چهارشنبه که برگزار نشد، منطبق با قانون بود و قرار نبود جلسه ای برگزار شود و اگر نیاز به جلسه باشد باید در جمع اعضای شورا جلسه مصوب شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه رئیس شورا بر اساس قانون و آئین نامه مجری مصوبات شورا هست، اضافه کرد: من به هیچ شخصی بیرون از شورا، هیچ تعهدی ندادم.

وی با تاکید بر اینکه استعفا برای عضو علی البدل معنایی ندارد، افزود: برای عضو علی البدل، فرمانداری هر تصمیم بگیرد، شورا به آن توجه می کند.

موسوی در خصوص مرخصی «مهدی حاجتی» از زندان هم گفت: من به عنوان مسئول شورا وظیفه خود می دانم از طریق قانون و مجراهای قانونی پیگیری ها را انجام دهیم و هرکاری بتوانیم انجام دهیم.

بر اساس این گزارش در ادامه «سعید نظری»، عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز هم گفت: انتخاب موسوی، انتخاب یک خرد جمعی بود و جلسه های مختلفی برای انتخاب رئیس جدید شورا شکل گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل