کد خبر: 2488
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
سید عبدالرزاق موسوی، نشست خبری رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه رئیس شورا بر اساس قانون و آئین نامه مجری مصوبات شورا هست، گفت: من به هیچ شخصی بیرون از شورا، هیچ تعهدی ندادم.

به گزارش پیام خبر، سید عبدالرزاق موسوی، امروز  در جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم الحرام، گفت: دفاع از ارزش های اخلاقی و انسانی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و همچنین مبارزه با ظلم، فساد و تبعیض که از آموزه های ایام محرم است، مورد توجه شورای اسلامی شهر شیراز هم خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه رسانه ها مبارزه با جهل و نادانی مبارزه می کنند و بزرگترین دشمن جامعه و شریعت جهل است، تاکید کرد: رسانه ها به دلیل نقش جهت دهی به جامعه، رسالتی بزرگ برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها عملکردهای دستگاه های مختلف را به مردم منتقل می کنند و از سوی دیگر مطالب مردم را به مسئولین انتقال می دهند، تاکید کرد: رسانه ها در انتقال و انعکاس مطالب تحلیل می کنند، رسانه ها به نوعی نظارت و قضاوت عمومی را مد نظر قرار می دهند.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که در قضاوت مهمترین اصل، رعایت انصاف است و انصاف یعنی اینکه واقعه را مطابق با واقع ارائه کنیم، اظهارداشت: این مهم از رسانه ها توقع است.

موسوی با اشاره به اینکه دوره فعالیت شوراها، چهار ساله است و در کشور چهار سطح شورا را داریم، یادآور شد: شورای شهر شیراز با سایر شوراهای شهرها تفاوت ندارد ولی ظرفیت ها متفاوت تر است و در تلاش هستیم در شورای سوم در سال سوم، شهر شیراز را با استفاده از ظرفیت های مختلف شیراز استفاده کنیم و این شهر را به سمت جایگاه اصلی خود ببریم و در این راستا، مرکز پژوهش های شورا را فعال خواهیم کرد تا از علم در مصوبات استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه آنچه که در شورا روی داد بر اساس قانون اتفاق افتاد، اظهارداشت: جلسه روز چهارشنبه که برگزار نشد، منطبق با قانون بود و قرار نبود جلسه ای برگزار شود و اگر نیاز به جلسه باشد باید در جمع اعضای شورا جلسه مصوب شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه رئیس شورا بر اساس قانون و آئین نامه مجری مصوبات شورا هست، اضافه کرد: من به هیچ شخصی بیرون از شورا، هیچ تعهدی ندادم.

وی با تاکید بر اینکه استعفا برای عضو علی البدل معنایی ندارد، افزود: برای عضو علی البدل، فرمانداری هر تصمیم بگیرد، شورا به آن توجه می کند.

موسوی در خصوص مرخصی «مهدی حاجتی» از زندان هم گفت: من به عنوان مسئول شورا وظیفه خود می دانم از طریق قانون و مجراهای قانونی پیگیری ها را انجام دهیم و هرکاری بتوانیم انجام دهیم.

بر اساس این گزارش در ادامه «سعید نظری»، عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز هم گفت: انتخاب موسوی، انتخاب یک خرد جمعی بود و جلسه های مختلفی برای انتخاب رئیس جدید شورا شکل گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.