تابلوی شهید دستغیب، تابلوی خیابان فرعی

اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز در رابطه با برخی از تابلوهای خیابان های فرعی سطح شهر در اطلاعیه ای اعلام کرد که افتخار می کنیم کوچه و خیابان های شهر مزین به واژه مقدس "شهید" باشد.

به گزارش پیام خبر، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز در رابطه با برخی از تابلوهای خیابان های فرعی سطح شهر در اطلاعیه ای اعلام کرد که افتخار می کنیم کوچه و خیابان های شهر مزین به واژه مقدس "شهید" باشد.

چند روزی است که برخی از شهروندان و دوستداران راه شهید و شهادت از انتشار تصاویری از چند تابلو خیابان های فرعی سطح شهر که به صورت سهوی پیشوند مقدس "شهید" از نام آنها افتاده، ابراز نگرانی کرده و با ذهنِ پرسشگر  و دغدغه مند خود، خواهان پاسخگویی شده اند.

اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز، ضمن احترام به این عزیزان و احساس مسئوولیتی که در قبال شهدا دارند، اعلام می دارد تابلوهای یاد شده  مربوط به سالیان پیش و قبل از دوره مدیریت شهری جدید و زمانی است که سازمان ترافیک شهرداری به جای معاونت حمل و نقل و ترافیک ایفای وظیفه می کرد.

اعتقاد داریم لاله های سرخِ پرپر سرزمین مان تشنه درج نام شان بر کوچه و معابر نبودند. گمنامی در میان معبرهای باز شده و میدان مین را بر هر اسم و رسمی ترجیح می دادند. همین جا از دوستانِ مسئوولیت پذیر خود نیز گلایه مندیم که چرا در تمام سال های گذشته با این حرارت و مسئوولیت پذیری به این موارد ورود نکردند؟   با این حال شهرداری شیراز افتخار می کند کوچه و خیابان های شهرش مزین به واژه مقدس "شهید" باشد و با وجود اینکه اشتباه سهویِ صورت گرفته مربوط به این دوره نبود موارد بلافاصله اصلاح شد و خود را موظف دانستیم به دغدغه شهروندان مسئوولیت پذیر احترام بگذاریم.

تاکید می کنیم تابلوهایی که باعث نگرانی برخی از عزیزان شده هرگز دراین دوره طراحی نشده و مربوط به سال های قبل است که البته یقین داریم عزیزانِ دست اندرکار در آن زمان نیز هرگز قصد بی احترامی به واژه مقدس "شهید" را نداشته اند و حتما اشتباهی سهوی بوده است. در عین حال به همه شهرداران مناطق دستور داده شده که اگر در تابلوهای نصب شده سطح مناطق، مشکلی در این رابطه مشاهده کردند در اسرع وقت نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

بار دیگر یادآور می شویم؛ نام شهید حذف شدنی نیست؛ اسماعیل هایی که ایستادند و با خدای شان عاشقانه از قربانی شدن حرف زدند چگونه فراموش می شوند؟ قبلا گفته ایم و باز هم می گوئیم : شهدا از رویاهایمان بزرگترند. از تصورمان بلندبالاترند و از گریبان خیالمان قد می کشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.