کد خبر: 2517
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
  • خبرنگار: سهیلا ستایش
  • چاپ
عبدالعزیز کریمی، مدیر عامل برق منطقه ایی فارس

کریمی به  افزایش ۷ درصدی تعرفه ها اشاره کرد و گفت: تعرفه ها براساس مصوبه تغییری که نسبت به سال قبل داشتند و مشترکین پر مصرف علاوه بر ۷ درصد ۱۶ درصد هم اضافه شده که جمعا ۲۳ درصد است.

به گزارش پیام خبر، عبدالعزیز کریمی، مدیر عامل برق منطقه ای فارس در نشست خبری روز دوشنبه ۴ شهریورماه  در جمع خبرنگاران افزود: با فرارسیدن هفته دولت ۱۶پروژه در فارس و ۱۰ پروژه در استان بوشهر با اعتباری بالغ ١٧٠ میلیارد و ۳۴۹ میلیون تومانی آماه بهره‌برداری است .

کریمی در ادامه افزود: پروژه ها بیشتر در قالب پایداری شبکه برق و ارتقای کیفیت برق می باشد و ازآنجایی که ۲ شاخص  کفایت و کمیت و کیفیت برای برق تعریف شده است، طی سال های گذشته از نظر کفایت عملکرد به گونه ای بوده که همه مردم از نعمت برق استفاده می کنند.

وی با توجه به اینکه برخی از پروژه ها در جهت بهینه سازی اصلاح شبکه بوده است، تاکید کرد: : با به بهره برداری رسیدن این  پروژه ها شاهد شبکه برق پایدار تر و ولتاژ مناسب تر هستیم.

مدیرعامل برق منطقه ای فارس از کمترین خاموشی در تابستان سال جاری خبر داد و افزود:  اوایل امسال و اواخر سال گذشته با افزایش مصرف برق دغدغه هایی داشتیم اما با تلاش ها و با کمک مردم خوشبختانه تابستان خوبی سپری شد.

وی با توجه به اینکه مصرف برق و انرژی در کشور در مقایسه با دیگر  کشور ها بسیار شتاب زده و غیر منطقی است؛ اظهار داشت:  از آنجایی که سالانه ۷ درصد رشد مصرف برق داریم که هر ۱۰ سال مصرف برق ۲ برابر شده و تجهیزات و نیروگاه ها هم باید دوبرابر شود.

این مقام مسئول در ادامه از حمایت مصرف کننده های بزرگ  خبر داد و افزود:  با این حمایت توانستیم در بعضی روزهای اوج مصرف تابستان تا ۷۳۵ مگاوات کم کنیم که ۵ هزار مگاوات اوج مصرف در ۲ استان است.

کریمی خاطر نشان کرد:  ضرورت مصرف و تقاضا برق به خوبی قابل لمس است و روز به روز  مصرف برق افزایش می یابد و بیشتر در بخش های غیر مولد است و از این رو  ماموریت به این سمت می رود که ارتباط بین عرضه کننده و مردم برقرار شود. 

مدیرعامل برق منطقه ای فارس با توجه به اینکه در سال گذشته پیک مصرف در روز و امسال پیک مصرف اکثرا شب بود، تاکید کرد: خوشبختانه تابستان امسال صنایع و مصارف خانگی خللی نداشتند و تغییر بار انجام شد.

کریمی در ادامه از اوج مصرف برق در فارس خبر داد و یادآور شد:  در ۲۴ مرداد ماه با ۳ هزار و ۲۹۱ مگاوات بوده است که در مقایسه با سال قبل رشد داشتیم چرا که سال قبل خاموشی داشتیم و مصرف کمتر بوده است.

وی در خصوص فعالیت دستگاه های  ماینر و ارزهای دیجیتال  که اخیرا  افزایش داشته است؛ عنوان کرد: این دستگاه ها در صورت گسترش شبکه برق را دچار اختلال می کند و هیچ ساماندهی برای قانونی بودن یا نبودن آنها  وجود نداشت و هیچ مرجعی نبود که تایید کند به همین دلیل نوع مصرف و خود دستگاه ناشناخته بود و اگر شناخته می شد به عنوان مصرف کننده غیرمجاز معرفی می شد.

 مدیرعامل برق منطقه ای فارس از طلب ۱۷۰ میلیارد تومانی این شرکت یادآوری کرد و عنوان داشت: شرکت برق منطقه ای  از۴۰مشترک بزرگ طلب دارد که قصد قطع برق نداریم و راهکارهای دیگری استفاده می شود.

کریمی در پایان به افزایش ۷ درصدی تعرفه ها اشاره کرد و گفت: تعرفه ها براساس مصوبه تغییری که نسبت به سال قبل داشتند و مشترکین پر مصرف علاوه بر ۷ درصد ۱۶ درصد هم اضافه شده که جمعا ۲۳ درصد است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

حسینیه

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل