کد خبر: 2520
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
جشن بزرگ خانواده فنی و حرفه ای فارس حشمت کوشکی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: ما در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مراکز تابعه استان به دنبال فراگیر کردن گفتمان مهارت آموزی در بین مردم هستیم و تلاشمان در جهت ایجاد نهضت مهارت افزایی است.

به گزارش پیام خبر، حشمت کوشکی، امروز در مراسم افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه پیام نور شیراز، گفت: ما در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مراکز تابعه استان به دنبال فراگیر کردن گفتمان مهارت آموزی در بین مردم هستیم و تلاشمان در جهت ایجاد نهضت مهارت افزایی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس ضمن تشریح ماموریت ها و برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، یکی از علل موفقیت جوامع پیشرفته را توجه ویژه به آموزش های مهارتی از سنین پایه دانست و تاکیدکرد: بدلیل فقدان مهارت در بین افراد و همچنین تغییر باور عمومی جامعه نسبت به ماهیت شغل معمولا افراد شغل را به پشت میز نشینی تعبیر می کنند که این یک نگرش اشتباه نسبت به مقوله اشتغال است.

وی، هدف از راه اندازی مراکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی در سطح دانشگاه ها را ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان در راستای شناخت ساختار و ظرفیت های نظام آموزش فنی و حرفه ای و هم نیازسنجی آموزشی از دانشجویان و ایجاد بستر مناسب برای استقرار کارگاه های آموزشی سیار در محل دانشگاه ها در راستای ارتقای سطح مهارت دانشجویان عنوان کرد.

خاطر نشان می شود، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه پیام نور شیراز با حضور «محمدحسین صیف»، رئیس دانشگاه پیام نور استان، «حشمت کوشکی»، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و «مهرداد احمدی»، رئیس دانشگاه پیام نور شیراز افتتاح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.