کد خبر: 2520
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
جشن بزرگ خانواده فنی و حرفه ای فارس حشمت کوشکی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: ما در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مراکز تابعه استان به دنبال فراگیر کردن گفتمان مهارت آموزی در بین مردم هستیم و تلاشمان در جهت ایجاد نهضت مهارت افزایی است.

به گزارش پیام خبر، حشمت کوشکی، امروز در مراسم افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه پیام نور شیراز، گفت: ما در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مراکز تابعه استان به دنبال فراگیر کردن گفتمان مهارت آموزی در بین مردم هستیم و تلاشمان در جهت ایجاد نهضت مهارت افزایی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس ضمن تشریح ماموریت ها و برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، یکی از علل موفقیت جوامع پیشرفته را توجه ویژه به آموزش های مهارتی از سنین پایه دانست و تاکیدکرد: بدلیل فقدان مهارت در بین افراد و همچنین تغییر باور عمومی جامعه نسبت به ماهیت شغل معمولا افراد شغل را به پشت میز نشینی تعبیر می کنند که این یک نگرش اشتباه نسبت به مقوله اشتغال است.

وی، هدف از راه اندازی مراکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی در سطح دانشگاه ها را ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان در راستای شناخت ساختار و ظرفیت های نظام آموزش فنی و حرفه ای و هم نیازسنجی آموزشی از دانشجویان و ایجاد بستر مناسب برای استقرار کارگاه های آموزشی سیار در محل دانشگاه ها در راستای ارتقای سطح مهارت دانشجویان عنوان کرد.

خاطر نشان می شود، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه پیام نور شیراز با حضور «محمدحسین صیف»، رئیس دانشگاه پیام نور استان، «حشمت کوشکی»، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و «مهرداد احمدی»، رئیس دانشگاه پیام نور شیراز افتتاح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

آخرین اخبار

حسینیه

اجتماعی

گفتگو و تحلیل