کد خبر: 2566
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
نوزاد

مدیر کل ثبت احوال استان فارس گفت: در ۵ ماهه سال جاری ۲۷ هزار و ۴۶۶ مورد ولادت و ۸ هزار و ۹۸۳ مورد فوت در استان فارس ثبت شده است.

به گزارش پیام خبر، علیرضا انصاری در خصوص آمار ۵ ماهه ولادت و فوت سال ۹۸ گفت: در ۵ ماه سال جاری ۲۷ هزار و ۴۶۶ مورد ولادت ثبت شده است که از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۴ مورد پسر و ۱۳ هزار و ۱۹۲ مورد دختر بوده است.

وی در خصوص میزان ولادت دختران نسبت به پسران گفت: در برابر هر ۱۰۰ دختر حدود ۱۰۸ پسر متولد شده است؛ این نسبت در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

انصاری ادامه داد: بیشترین درصد ولادت ثبت شده مربوط به مادران ۳۰-۳۴ ساله است. میانگین سن مادران در استان ۲۹.۸ محاسبه شده است.

مردان بیشتر از زنان فوت کردند

مدیر کل ثبت احوال فارس به زمان بیشترین درصد تولد نوزادان اشاره کرد و گفت: گزارش فاصله تولد و سال وقوع ازدواج زوجین نشان می‌دهد، بیشترین درصد تولد نوزادان ۴ سال بعد از ازدواج زوجین است و ۵۱ درصد ولادت‌ها در فاصله ۶ سال بعد از ازدواج زوجین رخ داده است.

وی در خصوص میزان فوت ۵ ماهه سال جاری گفت: در ۵ ماهه سال جاری ۸ هزار و ۹۸۳ مورد فوت در استان ثبت شده است که از این تعداد ۳ هزار و ۷۱۱ فوت مربوط به زنان بوده است.

مدیر کل ثبت احوال فارس گفت: در برابر هر ۱۴۱ مرد ۱۰۰ زن فوت شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

حسینیه

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل