کد خبر: 2566
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
نوزاد

مدیر کل ثبت احوال استان فارس گفت: در ۵ ماهه سال جاری ۲۷ هزار و ۴۶۶ مورد ولادت و ۸ هزار و ۹۸۳ مورد فوت در استان فارس ثبت شده است.

به گزارش پیام خبر، علیرضا انصاری در خصوص آمار ۵ ماهه ولادت و فوت سال ۹۸ گفت: در ۵ ماه سال جاری ۲۷ هزار و ۴۶۶ مورد ولادت ثبت شده است که از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۴ مورد پسر و ۱۳ هزار و ۱۹۲ مورد دختر بوده است.

وی در خصوص میزان ولادت دختران نسبت به پسران گفت: در برابر هر ۱۰۰ دختر حدود ۱۰۸ پسر متولد شده است؛ این نسبت در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

انصاری ادامه داد: بیشترین درصد ولادت ثبت شده مربوط به مادران ۳۰-۳۴ ساله است. میانگین سن مادران در استان ۲۹.۸ محاسبه شده است.

مردان بیشتر از زنان فوت کردند

مدیر کل ثبت احوال فارس به زمان بیشترین درصد تولد نوزادان اشاره کرد و گفت: گزارش فاصله تولد و سال وقوع ازدواج زوجین نشان می‌دهد، بیشترین درصد تولد نوزادان ۴ سال بعد از ازدواج زوجین است و ۵۱ درصد ولادت‌ها در فاصله ۶ سال بعد از ازدواج زوجین رخ داده است.

وی در خصوص میزان فوت ۵ ماهه سال جاری گفت: در ۵ ماهه سال جاری ۸ هزار و ۹۸۳ مورد فوت در استان ثبت شده است که از این تعداد ۳ هزار و ۷۱۱ فوت مربوط به زنان بوده است.

مدیر کل ثبت احوال فارس گفت: در برابر هر ۱۴۱ مرد ۱۰۰ زن فوت شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.