کد خبر: 2613
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
حیدر علی کامیاب، نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان فارس

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از رشد ۲۲ درصدی زیر ساخت های ورزش آباده در پنج سال گذشته خبر داد و گفت: از سال ۹۳ تا کنون ۱۱ هزار و ۵۵۵ متر فضای ورزشی در آباده و بوانات ساخته شده است.

به گزارش پیام خبر، حیدرعلی کامیاب، امروز در دیدار با رحیم زارع، نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی، گفت: فضای ورزشی موجود در این شهرستان در ابتدای این دوره زمانی ۵۱ هزار و ۷۸۹ متر و سرانه ورزشی ۵۱۴ هزارم متربوده است.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: از سال ۹۳ تا کنون ۱۱ هزار و ۵۵۵ متر فضای ورزشی در آباده و بوانات ساخته شده که نشان از رشد ۲۲ درصدی سرانه ورزشی در این منطقه از استان بوده و اکنون سرانه ورزشی در این شهرستان را ۶۲۸ هزارم متر است.

وی با بیان اینکه تا سال ۱۳۹۳ در این منطقه از استان تنها یک سالن تخصصی، یک چمن مینی فوتبال، یک خوابگاه، سه خانه ورزش روستایی و یک زمین آسفالته وجود داشته است،  افزود:در سال جاری ۶ پروژه ورزشی شامل یک سالن چند منظوره در «بیدک»، چهار زمین مینی فوتبال با مساحت چهار هزار و ۵۰۰ متر و خانه روستایی با مساحت مجموع پنج هزار و ۸۰۰ متر افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

دبیر شواری عالی ورزش استان تعداد باشگاه های این منطقه از استان در سال ۹۳ را تنها سه باشگاه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۹ باشگاه در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

کامیاب با بیان اینکه در شمال فارس و مشخصا شهرستان آباده رشته هایی مانند فوتبال، فوتسال، والیبال، ورزش های رزمی و رزش های بومی محلی علاقمندان بسیاری دارد، گفت: برنامه ریزی ها در این چند سال برای تامین زیر ساخت های مرتبط با این رشته ها انجام گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.