کد خبر: 2613
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
حیدر علی کامیاب، نشست خبری مدیر کل ورزش و جوانان فارس

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از رشد ۲۲ درصدی زیر ساخت های ورزش آباده در پنج سال گذشته خبر داد و گفت: از سال ۹۳ تا کنون ۱۱ هزار و ۵۵۵ متر فضای ورزشی در آباده و بوانات ساخته شده است.

به گزارش پیام خبر، حیدرعلی کامیاب، امروز در دیدار با رحیم زارع، نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی، گفت: فضای ورزشی موجود در این شهرستان در ابتدای این دوره زمانی ۵۱ هزار و ۷۸۹ متر و سرانه ورزشی ۵۱۴ هزارم متربوده است.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: از سال ۹۳ تا کنون ۱۱ هزار و ۵۵۵ متر فضای ورزشی در آباده و بوانات ساخته شده که نشان از رشد ۲۲ درصدی سرانه ورزشی در این منطقه از استان بوده و اکنون سرانه ورزشی در این شهرستان را ۶۲۸ هزارم متر است.

وی با بیان اینکه تا سال ۱۳۹۳ در این منطقه از استان تنها یک سالن تخصصی، یک چمن مینی فوتبال، یک خوابگاه، سه خانه ورزش روستایی و یک زمین آسفالته وجود داشته است،  افزود:در سال جاری ۶ پروژه ورزشی شامل یک سالن چند منظوره در «بیدک»، چهار زمین مینی فوتبال با مساحت چهار هزار و ۵۰۰ متر و خانه روستایی با مساحت مجموع پنج هزار و ۸۰۰ متر افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

دبیر شواری عالی ورزش استان تعداد باشگاه های این منطقه از استان در سال ۹۳ را تنها سه باشگاه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۹ باشگاه در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

کامیاب با بیان اینکه در شمال فارس و مشخصا شهرستان آباده رشته هایی مانند فوتبال، فوتسال، والیبال، ورزش های رزمی و رزش های بومی محلی علاقمندان بسیاری دارد، گفت: برنامه ریزی ها در این چند سال برای تامین زیر ساخت های مرتبط با این رشته ها انجام گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

آخرین اخبار

حسینیه

ورزشی

گفتگو و تحلیل