کد خبر: 2709
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
محمدهادی قانع - افتتاح چند پروژه شهرداری شیراز

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه بازدید از بیش از هفت هزار واحد مسکونی، ۳۰ بیمارستان، ۱۳۰ پاساژ، ۱۳۹ مرکز اداری و ۹۰ مرکز آموزشی انجام شده است، گفت: دومین جشنواره «شهر ایمن» امسال در مجتمع احسان در روز ۲۱ آبان از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، محمدهادی قانع، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آتش سوزی هتل «آسمان»، گفت: اولین اکیپ در کمتر از 2 دقیقه به محل حادثه رسید بیش از 30 نفر افراد گرفتار در آتش را نجات داد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه از ابتدای کار خنک سازی ستون های اصلی ساختمان شکل گرفت، افزود: ستون های اصلی ساختمان سالم مانده بود.

وی با اشاره به اینکه وسائل اشتعال زا همچون بشکه های تینر در لحظات اول از بین رفت، اضافه کرد: از شدت گرما، دود و حرارت با ایجاد حرفه هایی جلوگیری شد و این اتفاق باعث شد تا در طبقات بالا و یا پایین کانون آتش نشان دود و آتش نداشته باشیم.

قانع با یادآوری این مطلب که علت حادثه ریزش مذابه های برش کاری بوده که روی تشک ها ریخته و باعث کند سوزی شده بود و این باعث شد تا زمانی که دود از طبقه منفی 2 خارج شود یعنی از ابتدای حادثه تا زمان اعزام حادثه 30 تا 40 دقیقه طول کشیده باشد، یادآور شد: برای تغییر کاربری، کاهش حجم و یا عدم استفاده از ساختمان هتل «آسمان» مشاور تخصصی در نظر گرفته شده است که آن مشاور اعلام می کند که کدام مورد اجرا شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه روز گذشته حریق «بازار انقلاب» را شاهد بودیم که اگر سریع عمل نمی شد ادامه آتش سوزی و سرایت آن به سایر مغازه ها شکل می گرفت، افزود: ایستگاه «حر» با توجه به نزدیکی به محل به سرعت خود را به محل رسانده است.

وی با اشاره به اینکه اولین جشنواره «شهر ایمن» اسفند سال گذشته برگزار شد، یادآور شد: در این جشنواره بیش از 500 هزار نفر ساعت آموزش در این جشنواره برگزار شد و این باعث شد تا در نیمه دوم سال 97 میزان عملیات های این سازمان کاهش محسوس داشته باشد.

به گفته قانع، دومین جشنواره «شهر ایمن» امسال در مجتمع احسان در روز 21 آبان از ساعت 17 تا 19 برگزار می شود و در این طرح آموزش های مختلف، نظیر معرفی نقاط ناایمن و آموزش اولیه استفاده از جعبه های آتش خاموش کن به شهروندان داده می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه شهروندان لازم است برای ثبت نام و حضور پرسنل در مجتمع های مسکونی نام خود و نام مجتمع به شماره 300075125 ارسال کنند، یادآور شد: بازدید از بیش از هفت هزار واحد مسکونی، 70 مجتمع تجاری و یکصد مجتمع مسکونی انجام شده است.

وی گفت: 30 بیمارستان شیراز، 130 پاساژ، 139 مرکز اداری، 90 مرکز آموزشی و 159 کارخانه بزرگ و کارگاه مورد بازدید قرار گرفتند.

قانع در خصوص بازار وکیل هم اضافه کرد: یکی از مشکلات بازار وکیل اینست که کسبه همکاری مناسبی ندارند و لازم است میراث فرهنگی هم همکاری جدی تری داشته باشد البته ما تمام کارهای لازم را انجام داده ایم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل