کد خبر: 2731
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
سید تقی سهرابی نشست مطبوعاتی مدیرکل صدا و سیمای استان فارس

مدیر کل صدا و سیمای فارس گفت: صدا و سیمای مرکز فارس با برنامه ریزی و تدارک ۸۰ گروه برنامه ساز در چهار حوزه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی با پشتیبانی حوزه فنی و حمایت همه جانبه سایرحوزه ها، در دهه اول محرم ۲۰ هزار و ۱۸ دقیقه در قالب برنامه های مختلف تقدیم مخاطبان خود کرد.

به گزارش پیام خبر، سید تقی سهرابی، امروز در جمع خبرنگاران گفت: صدا و سیمای مرکز فارس با برنامه ریزی و تدارک ۸۰ گروه برنامه ساز در چهار حوزه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی با پشتیبانی حوزه فنی و حمایت همه جانبه سایرحوزه ها، در دهه اول محرم ۲۰ هزار و ۱۸ دقیقه در قالب برنامه های مختلف گفتگو، ترکیبی، گزارشی، نمایشی، خبری، موسیقی در سه حوزه تولید، تامین و پخش و در سه گستره  استانی، ملی و بین المللی تقدیم مخاطبان خود کرد.

مدیرکل صدا و سیمای فارس گفت: با همت همکاران غیرتمند که تمام توان خود را برای انعکاس  ارادت مردم فارس به حضرت سیدالشهدا (ع) ‌به کار گرفتند در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی بیش از ۲۰۰ نقطه از استان در ۲ حوزه رادیویی و تلویزیونی پوشش رسانه ای داده شد.

وی افزود: صدا و سیمای فارس در محرم امسال علاوه بر خبرنگاران آزاد از ظرفیت شهروند خبرنگاران رسانه در تولید و تامین برنامه های رادیویی و تلویزیونی و نشر در فضای مجازی بهره مند شد.

مدیرکل صدا و سیمای فارس تصریح کرد: در عاشورا و تاسوعای حسینی از طریق فیبر نوری، SNG و بستر اینترنتی ارتباط زنده ومستقیم با ۴۲ نقطه از استان برقرار شد، این تصاویر در ۱۱ قاب تصویر به شکل همزمان و زنده به نمایش گذاشته شد و برای اولین بار عزاداری مردم در ۲ روستای «قلعه سرخی» و «برقان» از شهرستان سپیدان به شکل زنده از طریق ارتباط اینترنتی پخش شد.

سهرابی اعلام کرد: رادیو فارس با اعزام  گزارشگران رادیویی به شهرستان های فسا، جهرم و فیروزآباد در تاسوعا و عاشورای حسینی و تدارک تیم گزارشگر در سطح شهر شیراز مراسم عزاداری مردم استان را به صورت زنده در ویژه برنامه «اینجا کربلاست» برای مخاطبان رادیویی پخش کرد و در دهه محرم ۲۳ ارتباط زنده رادیویی با ۱۸ شهرستان استان برقرار کرد.

وی افزود: در دهه اول محرم سیمای فارس در قالب ۶۵ عنوان برنامه در ۵۲۲  قسمت به مدت ۱۰ هزار و ۸۱۳ دقیقه شامل بیش از ۱۸۰ ساعت، برقراری ارتباط زنده با ۱۳ شبکه سراسری ملی و بین المللی شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، شما، قرآن، خبر، آموزش، افق، امید، الکوثر و پرس تی وی در دهه اول محرم، حوزه صدا در قالب ۷۶ عنوان برنامه در ۳۴۳ قسمت به مدت ۸ هزار و ۹۲۵ دقیقه شامل بیش از ۱۴۸ ساعت، برقراری ۱۳ ارتباط زنده با ۶  شبکه سراسری رادیو نمایش، رادیو معارف، رادیو ایران، رادیو سلامت، رادیو زیارت، رادیو ورزش، برقراری ۲۶ ارتباط  زنده با ۱۴ مرکز استان در دهه اول محرم یزد، مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، سیستان و بلوچستان، قم، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان و همچنین خلیج فارس با مخاطبان خود همراه بودند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با اشاره به نقش اطلاع رسانی حوزه خبر تاکید کرد: این حوزه در قالب ۳۴۵ خبر و گزارش به مدت ۲۸۰ دقیقه، اعزام ۱۰ تیم خبری در شیراز و ۵۰ نفر از خبرنگاران آزاد در شهرستان ها، ارسال ۲۰ گزارش تصویری به بخش های مختلف خبر شبکه های ملی، ارسال ۱۱ گزارش رادیویی به بخش های مختلف خبر شبکه های ملی، بارگزاری ۱۹۸ خبر و گزارش در سایت صفحه استانی خبرگزاری صدا و سیما، تولید و پخش ۶۶ خبر تلویزیونی، تولید و پخش ۵۰ خبر رادیویی مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در اقصی نقاط استان را پوشش خبری داد.

سهرابی، برگزاری عکسواره «اشک و عطش» ویژه تعزیه، نذورات و روضه های حسینی، تولید بسته ویدیویی و رادیویی وقایع نگار محرم، برقراری «لایو» (زنده) اینستاگرام شبکه فارس در صفحه رسمی فارس سیما ویژه عزاداری های تاسوعا و عاشورا، تولید مستند، طراحی و انتشار بیش از ۷۹۰ پست، عکس نوشت، پوستر و غیره با نرخ بازدید واقعی پست ها در فضای مجازی بیش از ۴۰ هزار بازدید حداکثر در یک پست و ۱۱ هزار بازدید میانگین و مجموع سه میلیون بازدید از اقدامات ویژه فضای مجازی مرکز فارس در این ایام بیان کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.