کد خبر: 2776
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  • خبرنگار: سهیلا ستایش
  • چاپ
سعید کوشکی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

سعید کوشکی گفت:نام شهید حذف شدنی نیست و امیدواریم جریان نفوذ فرصت پیدا نکند که نام شهدا را حذف کنیم ضمن اینکه ما هم با چنین چیزی مقابله میکنیم و اجازه نمی دهیم که کسی نام شهید را حذف کند .

به گزارش پیام خبر؛مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در نشست خبری ۲۷ شهریور ماه که به مناسبت گرامیداشت فرارسیدن هفته مقدس برگزار شد، گفت: امروز اگر مشاهده می‌کنیم دشمنانی که هر لحظه منتظر شکست ایران هستند اما خداوند اجازه نداده است که اقتدار کشور را به هم بزنند، به دلیل رشادت‌های شهدا و رزمندگان دفاع مقدس و مدافع حرم و وطن است.
سعید کوشکی در ادامه گفت: سه عنصر اصلی در طول حیات انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال نقش خود را به خوبی ایفا کردند تا ایران به‌عنوان یکی از قدرت‌های منطقه شناخته شود از جمله: امامین انقلاب اعم از امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای است که با ایستادگی در مقابل دشمنان و با هدایت و جانفشانی امروز انقلاب را به سرحدات نفوذ معنوی در نقاط مختلف دنیا رسانده‌اند چرا که امروز سربازان انقلاب مرز معنوی انقلاب را گسترش می‌دهند. هم چنین اگر مردم سختی‌ها را تحمل نکنند، انقلاب نمی‌تواند پیش‌رود و این مردم بودند که سختی‌ها را تحمل کردند تا انقلاب بتواند از بحران‌ها عبور کند.
وی در ادامه به عامل سوم پرداخت و افزود: پیش‌قراولان جهاد و شهادت هستند که جان خود را کف دست گذاشته و از سرحدات مرزی کشور دفاع کردند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در ادامه ب به حذف کلمه شهید در تابلوی خیابان‌های در برخی از شهرها اشاره کرد و خاطر نشان کرد: نام شهید حذف‌شدنی نیست و امیدواریم جریان نفوذ فرصت پیدا نکند که نام شهدا را حذف کنیم ضمن اینکه ما هم با چنین چیزی مقابله می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که کسی نام شهید را حذف کند.
کوشکی ابراز کرد: در سایر کشورهای دنیا، همیشه به نیکی از قهرمانان کشور خودشان یاد کرده و همواره نام آنان را در همه جا زنده نگه‌ می‌دارند اما متأسفانه برخی در کشورمان این کار را انجام می‌دهند و این ملت اهل علم و فن هرگز چنین چیزی را نمی‌پذیرند البته در استان فارس چنین چیزی ندارد اما در عین حال به جد این مسئله را پیگیری می‌کنیم ضمن اینکه باید بدانیم کسی که تحمل شنیدن نام شهید را ندارد، خداوند لیاقت را به او نداده است که بتواند مورد شفاعت شهدا قرار گیرد.
کوشکی در ادامه این نشست خبری از برنامه‌های هفته دفاع مقدس خبر داد و اظهار کرد: از آنجایی که شعار هفته دفاع مقدس در سال جاری «ما پیروزیم» انتخاب شده است و در همین راستا ۴۰۰ برنامه محوری در شیراز و هزاران برنامه در سطح شهرستان‌های استان فارس طی این هفته برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: ۳۳ برنامه محوری و اساسی طی این هفته توسط اداره‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس برگزار خواهد شد.
کشکوکی از برپایی یک نمایشگاه ترکیبی در مقابل این اداره‌کل طی مدت ۱۲ روز خبر داد و گفت: این نمایشگاه شامل نمایش تاریخ معاصر ایران، هم تجهیزات دفاعی و هم آثار دفاع مقدس است.
کوشکی، اجرای برنامه شبی با شهدا به‌صورت زنده از صدا و سیمای فارس را به‌مدت ۱۰ شب از دیگر برنامه‌های این ایام اعلام کرد و گفت: در این برنامه‌ها یک شب با ادبیات دفاع مقدس خواهد بود که در آن از ۱۰ کتاب آماده انتشار دوران دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.
این یادگار دوران دفاع مقدس، اجرای برنامه‌های رادیویی مرتبط با هفته دفاع مقدس، اعزام راویان به مدارس و دانشگاه‌ها، برپایی رژه نیروهای مسلح در صبح روز یکشنبه، ۳۱ شهریورماه به‌میزبانی سپاه فجر، رونمایی از تمبر یادبود و شناسنامه شهدا، گردهمایی روحانیان ایثارگر در دوران دفاع مقدس، پیش‌یادواره‌های سرداران آتش ویژه گرامیداشت رزمندگان توپخانه در ۴ شهر جهرم، کازرون، فسا و نورآباد، عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا، اجرای برنامه پیاده‌روی ورزشی از محل آرامگاه شهدای گمنام بنیاد حفظ آثار تا گلزای شهدای شیراز، اجرای گروه سرود حماسی و خیابانی را از جمله برنامه‌های این ایام اعلام کرد.
وی عنوان داشت: اجرای ویژه برنامه نکوداشت جهادگران دفاع مقدس در تاریخ ۸ مهرماه ویژه رزمندگان مهندسی رزمی دفاع مقدس، نکوداشت جامعه ایثارگری استان فارس از دیگر برنامه‌های این ایام هستند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با توجه اینکه‌ استان فارس در دوران دفاع مقدس دارای ۲۲۰ هزار رزمنده، معادل رزمندگان ۷ استان کشور به خود اختصاص داده است، افزود: این تعداد ۱۵ هزار نفر شهید، ۴۰ هزار جانباز و ۲۳۰۰ آزاده هستند، که بنا داریم تا در تاریخ ۷ مهرماه گردهمایی رزمندگان دفاع مقدس استان فارس را در حرم شاهچراغ(ع) برگزار کنیم.
وی از از تقدیر ۸۰۰ جانباز بالای ۵۰ درصد از استان فارس به انقلاب خبر داد و گفت: این افراد جان خود را برای حفظ کشور و اسلام اهدا کردند.

کوشکی به سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اشاره کرد و اظهار داشت: فرمانده ارشد ارتش و هفته بعد هم یکی از فرماندهان سپاه به‌مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس خواهد بود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه شهدای شاخص استان را به خوبی به مردم معرفی نکردیم، گفت: در این راستا معرفی ۱۶ شهید شاخص استان فارس را بر روی سایت بنیاد حفظ آثار قرار دادیم و بنا شده است تا ادارات تصویر این شهدا را در ادارات خوب نصب کنند تا بتوانیم این شهدای شاخص را معرفی کنیم.


ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

آخرین اخبار

حسینیه

مذهبی

گفتگو و تحلیل