لوگوی شهرداری شیراز

با توجه به مطالبی که اخیرا در رابطه با تغییر کاربری ۱۳ باغ خشکانده شده از مجموعه باغات قصردشت منتشر شده است، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز مطالب زیر را جهت شفاف سازی افکار عمومی ارائه می کند.

با توجه به مطالبی که اخیرا در رابطه با تغییر کاربری ۱۳ باغ خشکانده شده از مجموعه باغات قصردشت منتشر شده است، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز مطالب زیر را جهت شفاف سازی افکار عمومی ارائه می کند:

۱- تعداد ۱۳ قطعه باغی که در تاریخ ۹۸/۶/۳۰ در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد بررسی و تصویب قرار گرفته در پهنه قابلیت تبدیل به مسکونی و در گروه ۵ پهنه بندی باغات قصردشت قرار گرفته است که این طرح در سال ۱۳۷۹ مورد تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران واقع شده است و پس از طی مراحل قانونی که شامل طرح و تصویب در جلسه ستاد باغات قصردشت با حضور نمایندگان استانداری، محیط زیست، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، بازرسی، شورای اسلامی شهر، شهرداری شیراز و سپس کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان و شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

۲- در این پهنه هیچ درختی وجود نداشته است که خشک شود و تغییر کاربری یافته باشد.

۳- کلیه اقدامات و فرآیندهای انجام شده طبق ضابطه و قوانین مربوطه انجام شده است.

۴- این فرآیند از سال های گذشته (سال ۱۳۷۹) آغاز شده است. از قبال تغییر کاربری باغات پهنه گروه پنج تاکنون حدود ۲۶۰ هکتار باغات باارزش گروه یک تملک و در اختیار شهرداری قرار گرفته است که بخشی از آن باغات تجهیز و به عنوان باغات خانواده و فضای سبز شهری در خدمت شهروندان قرار گرفته است. همچنین شهرداری به صورت مشاعی نیز حدود ۴۵۰ هکتار در باغات گروه یک سهم و مالکیت دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

حسینیه

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل