کد خبر: 2866
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
عکس های هوایی بین الحرمین

تیم تاسیسات موکب «احمد بن موسی (ع)»، امروز به کربلای معلی اعزام شد تا ضمن آماده سازی موکب زمینه حضور زائران را فراهم کند.

به گزارش پیام خبر، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور، امروز در جلسه هماهنگی موکب «احمد بن موسی (ع)» که در سالن امام علی (ع) سپاه فجر فارس، برگزار شد، گفت: روح واقعی سفر اربعین دلالت بر پیام فرهنگی بزرگ اربعین دارد.

رئیس هیئت امنای موکب «احمد بن موسی (ع)»، 39 سال پیش جنگی به ما تحمیل شد که چرایی جنگ برای ما جای تامل است، اظهارداشت: دلیل جنگ، روی دادن انقلاب اسلامی است چرا که انقلاب اسلامی می خواست پیام عاشورا را به جهان برساند.

وی با اشاره به اینکه به خاطر فرهنگ عاشورا و حماسه حسینی، مردم از نقاط مختلف کشور، آمدند و ایستادگی کردند و خداوند هم پیروزی را نصیب این کشور کرد، اضافه کرد: نصرت خدا در پناه ایمان به دست می آید.

سردار غیب پرور با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ، رزمندگان نام «کربلا»، «نینوا» و «یا حسین (ع)» را ذکر لب داشتند، افزود: در اربعین مهمترین کار ما اینست که پیام عاشورا را به جهان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه پیام عاشورا، پیام آزادگی و مقاومت است، اظهارداشت: دنیا می بایست حسین بن علی (ع) را بشناسد تا مهدی (عج) را بشناسد و هرچه در اربعین روی می دهد دست ما نیست ما تنها خدمت گذار هستیم و این نوکری باید باعث شود تا مسیر را برای دیگران روشن کند و همه خادمین باید یک عنصر فرهنگی باشند.

سردار غیب پرور با تاکید بر اینکه باید در اربعین بتوانیم فرهنگ انتظار و مهدویت را به جهانیان معرفی کنیم، افزود: ما باید از حماسه حسینی باید خود استفاده کنیم تا موضوع مهدویت را بیان کنیم و در موکب «احمد بن موسی (ع)» باید این موضوع بسیار گفته شود.

به گفته رئیس هیئت امنای موکب «احمد بن موسی (ع)»، مطالبه رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی)، میدان دادن به جوانان است و باید اجازه دهیم جوانان حضور یابند و کار کنند و اگر فردی در کمیته ها این موضوع را فراموش کند دچار یک نقیصه شده است و این به منزله خط زدن پیرغلامان نیست.

وی گفت: مردم خوب استان فارس که همه تعلقات به خاندان آل الله (ع) دارند حتما هزینه کنند تا زمینی برای موکب در کربلای معلی تهیه شود.

بر اساس این گزارش در ادامه، «مسعود راستی»، مدیر اجرایی موکب «احمد بن موسی (ع)» با اشاره به اینکه این همایش برای هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های این موکب برگزار شده است، گفت: امروز تیم های تاسیساتی اعزام می شوند و 15 مهر هم مابقی افراد اعزام خواهند شد.

خاطر نشان می شود، تیم تاسیسات موکب «احمد بن موسی (ع)»، امروز به کربلای معلی اعزام شد تا ضمن آماده سازی موکب زمینه حضور زائران را فراهم کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.