کد خبر: 2919
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: کارگاه «آموزش داستان نویسی ویژه ناشنوایان و کم شنوایان» همزمان با روز جهانی ناشنوایان در شیراز برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، روح الله منوچهری، در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با هشتم مهرماه روز جهانی ناشنوایان، کارگاه آموزش داستان نویسی ویژه ناشنوایان و کم شنوایان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و با هدف ارتباط بیشتر قشر ناشنوا با کتاب، آشنایی با اهمیت داستان و قصه و تقویت مهارت های ارتباطی این افراد تشکیل می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس تاکید کرد: در این دوره که با حضور کتابداران فعال حوزه ناشنوایان کتابخانه های عمومی استان، مربیان ناشنوای مدارس استثنایی شیراز، فعالان انجمن ناشنوایان و کانون خانواده ناشنوایان، اعضای ناشنوا و خانواده آن ها همراه است، «زهره عارفی»، نویسنده و فعال حوزه ناشنوایان و دبیر جشنواره ملی «صدای سکوت» حضور خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در این دوره «عرافی»، اهمیت کتابخوانی و تاثیر داستان و قصه در کاهش مشکلات ارتباطی ناشنوایان را تدریس می کند، اظهارداشت: همچنین شیوه های داستان خوانی برای ناشنوایان، داستان های مناسب برای این گروه و مبانی داستان نویسی ویژه افراد ناشنوا آموزش داده خواهد شد.

منوچهری اضافه کرد: کارگاه آموزشی داستان نویسی ویژه ناشنوایان و کم شنوایان در ادامه فعالیت های مجموعه کتابخانه های عمومی فارس برای گروه های خاص برنامه ریزی شده است، این برنامه روز دوشنبه هشتم مهرماه ساعت 9 در سالن «کتابدار» اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار می‌ شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

آخرین اخبار

حسینیه

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل