کد خبر: 2941
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
محمدهادی قانع، نشست خبری مدیر عامل آتش نشانی شیراز

محمد هادی قانع از نجات دو هزار و ۷۹ شهروند توسط سازمان آتش نشانی شیراز خبر داد .

به گزارش پیام خبر، محمدهادی قانع در نشست خبری روز شنبه ۶ مهر که به مناسبت هفته ایمنی و آتش نشانی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ۲۱ ایستگاه آتش نشانی شیراز طی شش ماه اول سال هشت هزار و ۷۴۸ عملیات انجام شده که دو هزار و ۹۴۲  عملیات آن اطفائی بوده است که در این مدت دو هزار و ۷۹ شهروند گرفتار توسط نیروهای آتش‌نشانی در حوادث نجات یافتند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از ثبت و برقراری ۱۶۵ هزار تماس تلفنی با مرکز ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی در سال گذشته، خبر داد و عنوان کرد: متاسفانه از این تعداد تماس برقرار شده ۱۴۰ تماس مزاحمت تلفنی بوده است.

وی با یادآوری بر اینکه و ناآگاهی شهروندان در سال گذشته منجر ۱۵ هزار عملیات انجام شده است، افزود: از آنجایی۹۰ درصد از عملیات ها به عدم آگاهی شهروندان از محیط پیرامون بر می‌گشت به یکی از دغدغه های سازمان قرار گرفته است .

قانع با اعلام بر اینکه زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه را ۳تا ۵ دقیقه است، خاطر نشان کرد: در نظر داریم تا پایان امسال و در صورت تامین اعتبار دو ایستگاه آتش‌نشانی افتتاح شود..

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در ادامه این نشست خبری به اهداف این سازمان خبر داد و گفت: چهار هدف کلی در سازمان آتش‌نشانی وجود دارد از جمله این اهداف می‌توان به کاهش زمان رسیدن به محل حادثه جذب نیرو، تامین تجهیزات و بروز رسانی، تدوین برنامه جامع ایمنی و ارتقای نرم افزارهای سازمانی اشاره کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: تامین تجهیزات و به روزرسانی تجهیزات مد نظر قرار گرفته شده است چرا که ساختن شهر ایمن در برابر بلایا و حوادث از موارد دیگر بود که برنامه های کوچک برای آن در نظر گرفته شده بود.
قانع اعلام کرد: ۶۷ درصد مراکز تجاری این کلانشهر فاقد ۱۶ شاخص مشخص شده این سازمان در رعایت مباحث ایمنی است.
وی در پایان برنامه های هفته ایمنی و آتش نشان را تشریح کرد و اظهار داشت: برپایی نمایشگاه توانمندی‌های آتش‌نشانی، تجلیل از فرماندهان و امدادگران داوطلب، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در فارس، غبار روبی قبور شهدای گمنام و  شهدای آتش‌نشان، آموزش ایمنی در مدارس برای سال تحصیلی و  پیاده روی خانوادگی در بلوار چمران میتوان اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

آخرین اخبار

حسینیه

استان ها

گفتگو و تحلیل