کد خبر: 2959
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
اسماعیل صالحی، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه شیراز به واسطه دارا بودن شاخصه‌های متعدد، شهری بین‌المللی است، گفت: شیراز را باید بر اساس نگاه بین‌المللی که به آن وجود دارد توسعه داد.

به گزارش پیام خبر، اسماعیل صالحی، امروز در جمع مشاورین و ناظرین پروژه های شهرداری شیراز، بر ضرورت ارتقاء نگاه و دیدگاه افراد در سطحی که تراز شیراز به عنوان یک شهر جهانی است، گفت: مشاورین بازوی فنی شهرداری هستند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: برای اینکه اقدامات عمرانی بهبود یابد و شهروندان هم رضایت بیشتری داشته باشند، از مشاورین برای ارتقا عملکرد بهره می گیریم.

صالحی با اشاره به طرح این دیدگاه از سوی شهردار که «شیراز باید مانند شیراز باشد»، افزود: با توجه به این رویکرد باید تلاش کنیم تا آنچه شایسته این شهر جهانی و مردم خونگرم آنست، رقم بخورد.

وی با بیان اینکه شیراز به واسطه دارا بودن شاخصه‌های متعدد، شهری بین‌المللی است، گفت: شیراز را باید بر اساس نگاه بین‌المللی که به آن وجود دارد توسعه داد.

معاون شهردار شیراز با بیان اینکه آنچه امروز طراحی و اجرا می‌شود توسط آیندگان قضاوت خواهد شد، گفت: همه مشاوران و ناظران در ساخت پروژه های ماندگار سهیم هستند و آیندگان از طراحان و سازندگان پروژه‌های تاثیرگذار و ماندگار به دلیل تبعات مثبت این طرح‌ها به نیکی یاد می کنند.

صالحی با اشاره به اهمیت و حساسیت کار ناظران، تاکید کرد که هرجا در نظارت کوتاهی شده آسیب زا بوده است و گفت: در طراحی پروژه ها مشکلات تاسیسات زیرزمینی و جنس زمین و خاک، جوانب ژئوتکنیکی، زیست محیطی، منظر شهری، پدافند غیر عامل و ... که از اصول است در نظر گرفته شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: تیم نظارت کارگاهی با ارتقاء جایگاه، باید قوی عمل کند و انگیزه کافی برای هدایت کارگاه را داشته باشد. بنابراین نیروهایی که به پروژه ها تزریق می کنید باید در قد و قواره ی این شهر و پروژه های شاخص آن باشد.

وی، جایگاه مشاورین پروژه‌های شهرداری را رفیع دانست و افزود: مشروط به آنکه پخته، تخصصی و با علاقه کار کنند و ما قدردان تمام مشاوران دلسوز هستیم.

صالحی بر لزوم قدردانی از تمام عوامل پروژه‌های ماندگار و تاثیرگذار را یادآور شد و گفت: باید برای پولی که شهروندان در اختیار شهرداری قرار داده‌اند تا سطح رفاه و آسایش آنان را ارتقاء دهیم، اهمیت قائل بوده و نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

آخرین اخبار

حسینیه

اجتماعی

گفتگو و تحلیل