سید مرتضی موسوی، مدیر کل بهزیستی فارس

۲ نوزاد در شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) شهر صدرا درگذشتند، این در حالی است که مسئولان بهزیستی اعلام کردند علت مرگ این دو نوزاد بیماری بوده است.

به گزارش پیام خبر، مرتضی موسوی، در خصوص ۲ کودکی که طی روزهای گذشته در این شیرخوارگاه تحت نظر بهزیستی فارس از دنیا رفته اند، گفت: این شیرخوارگان ۴ ماهه و ۳ ماهه  بودند.

مدیر کل بهزیستی فارس با نارس برشمردن و اینکه والدین کودکان نامبرده معتاد بودند، افزود: این کودکان در ابتدا به دلیل نارسایی ریوی و بیماری چشمی، مشکل داشتند و سپس به خاطر ناتوانی در شیرخواری بستری شدند.

موسوی با اعلام اینکه کودک ۳ ماهه دارای کوچکی مغز بوده که در بخش سی سی یو نگهداری می شد و در نهایت دچار مرگ شد.

مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه متاسفانه اغلب این کودکان در اثر بیماری های ژنتیکی و یا اعتیاد والدین و ناتوانی در نگهداری، سر راه، در زباله دانی یا دیگر جاها گذاشته می شوند، اظهار کرد: این مورد مرگ ها به دلیل بیماری مادرزادی، برای نخستین بار نیست که متاسفانه روی می دهد.

وی با تصریح اینکه هزینه درمان برخی از این نوزادان و کودکان شیرخوار سنگین است و بهزیستی ناتوان در تامین این هزینه هاست، تاکید کرد: با وجودی که شرایط نگهداری این کودکان در شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) شهر صدرا مطلوب است، اما نمی توانیم هزینه های درمان این کودکان نارس را بدون یاری خیران اداره کنیم.

مدیرکل بهزیستی فارس اولین مرگ را مربوط به اول مهرماه جاری عنوان کرد و گفت: یکی از کودکان نیز روز پنجشنبه گذشته از دنیا رفته اند.

موسوی با بیان اینکه شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) صدرا تنها مرکز نگهداری چنین کودکانی است، ادامه داد: در این شیرخوارگاه ۱۲۰ کودک زیر ۳ سال نگهداری می شوند.

وی اعلام کرد: ۷۰ نفر پرسنل به شکل شبانه روزی در خدمت رسانی به این شیرخوارگاه یاری می دهند و شرایط نگهداری از شیرخوارگان بسیار خوب است.

تغییر مدیریت شیرخوارگاه ربطی به مرگ نوزادان ندارد

مدیرکل بهزیستی فارس با رد اینکه تغییر هیئت مدیره مرکز فوق ربطی به مرگ این کودکان ندارد، اعلام کرد: هیئت امنای شیرخوارگاه ولی عصر(عج) صدرا هر از چندی با تمام شدن دوره مسئولیت اعضا، تغییر می کند و تمامی فعالیت ها زیر نظر اداره کل بهزیستی استان فارس قرار دارد.

وی همچنین درخصوص اینکه اخباری پیرامون تغییر مدیریتی بهزیستی فارس در پی این رویداد شنیده می شود، تصریح کرد: چنین چیزی اصلا صحت ندارد و خدمت رسانی ما همچنان ادامه خواهد داشت.

موسوی پیرامون هزینه های شیرخوارگان در صورت بیماری گفت: متاسفانه این کودکان به دلیل اینکه اغلب مجهول الهویه هستند دارای پوشش بیمه ای نیستند و این موضوع باعث می شود هزینه های گزافی بر دوش بهزیستی بگذارد.

وی بیمه شدن شیرخوارگان مرکز یادشده را در صورت مشخص شدن هویت دانست و گفت: تحت بیمه قرار گرفتن این کودکان توسط سازمان بیمه سلامت تا مشخص شدن هویت ممکن است، بنابر این بخش عمده مشکل بهزیستی در صورت بیماری آنان در این بازه زمانی است.

به گفته مدیرکل بهزیستی فارس، سال گذشته بیمارستان نمازی شیراز، ۱۳۲ میلیون تومان بابت درمان ۴ کودک بیمار از بهزیستی فارس مطالبه کرد.

وی با این وجود، اعلام کرد: خوشبختانه خیران و نیک اندیشان استان فارس در بزنگاه های این چنینی به یاری بهزیستی می شتابند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.