علیرضا زینلی، مدیر حج و زیارت فارس

مدیرکل حج و زیارت فارس با اشاره به اینکه تا این لحظه (لحظه مخابره خبر) یکصد هزار نفر از استان فارس برای حضور در بزرگترین راهپیمایی صلح آمیز جهان ثبت نام کرده اند، گفت: زائران اربعین باید گذرنامه با حداقل سه ماه اعتبار را همراه داشته باشند.

به گزارش پیام خبر، علیرضا زینلی، با اشاره به اینکه تا این لحظه (لحظه مخابره خبر) یکصد هزار نفر از استان فارس برای حضور در بزرگترین راهپیمایی صلح آمیز جهان ثبت نام کرده اند، گفت: متقاضیان اعزام به اربعین حسینی می توانند از 2 روش برای ثبت نام اقدام کنند.

مدیرکل حج و زیارت فارس با اشاره به اینکه نخستین راه از طریق ثبت نام در سامانه «سماح» samah.haj.ir هست، افزود: دومین راه برای ثبت نام مراجعه مستقیم به دفترها و شرکت های زیارتی مجاز سازمان حج و زیارت است.

وی با اشاره به اینکه تعداد این شرکت و دفترها 150 دفتر و شرکت است، اظهارداشت: هزینه بیمه، هلال احمر و ثبت نام 250 هزار ریال است که از متقاضی در 150 دفتر مذکور اخذ می شود و افرادی که به شکل مستقیم از سامانه ثبت نام می کنند تنها باید 220 هزار ریال را پرداخت کنند.

زینلی با تاکید بر اینکه افراد باید حتما در سایت مذکور ثبت نام کنند و داشتن گذرنامه ای که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد، هم برای ورود به خاک عراق اجباری است و حذف ویزا به معنای نداشتن گذرنامه نیست، افزود: متقاضیان پیاده روی ثبت نام را به روزهای اخر موکول نکنند و از هم اکنون در کمال ارامش نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی تاکید کرد: برای مراسم اربعین سال 1398 با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق زائرین می توانند از تاریخ دهم شهریور 98 مطابق با اول محرم 1441، تا هفتم آبان ماه 98 مصادف با 30 صفر 1441، بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین امام حسین (ع) وارد کشور عراق شوند.

زینلی اظهارداشت: لغو روادید صرفا برای بازه زمانی مذکور اجرایی است و خارج از این محدوده زمانی زایرین موظف به اخذ روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند.

وی افزود: افراد باید به زمان اعزام خود توجه کنند و این سامانه تا قبل از اربعین حسینی باز خواهد بود.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل