کد خبر: 3047
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
اربعین حسینی از نگاه دیگر

فرمانده نیروی انتظامی از خروج تاکنون بیش از ۴۵۳ هزار زائر به منظور شرکت در پیاده روی اربعین حسینی از کشور خبرداد و گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از سه میلیون زائر در مراسم پیاده روی عظیم حسینی شرکت کنند.

به گزارش پیام خبر، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری، امروز در حاشیه بازدید از مرز بین اللملی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه روند تردد زائران از اول ماه محرم تا امروز از مرز بین المللی شلمچه به خوبی صورت گرفته و زائران نیز به راحتی تردد کردند.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: در مرزهای چهارگانه ایران برای خدمات رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) از آمادگی کامل برخورداریم و با مدیریت استاندار خوزستان هماهنگی های بسیار خوبی با دستگاه های اجرایی خوزستان ایران صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی آماده خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی است و امیدواریم در این ایام هیچ گونه مشکل امنیتی نداشته باشیم.

سردار اشتری، از افزایش ۱۰۰ درصدی در خواست صدور گذرنامه در مراکز پلیس خبر داد و بیان کرد: از اول ماه محرم تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار درخواست صدور گذرنامه در مراکز کشور ثبت شده که این آمار نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه برای زائرانی که  گذرنامه آنها به موقع صادر نشود کارت گذر موقت صادر می شود تا بتوانند در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند اذعان داشت: امسال نیز به منظور تسهیل در تردد زائران تعداد گیت های کنترل گذرنامه در چهار گذرگاه مرزی کشور ۲۰ درصد افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی از خروج بیش از ۴۵۳ هزار زائر به منظور شرکت در پیاده روی اربعین حسینی از کشور خبر داد و اضافه کرد: این رقم نسبت به سال گذشته چهار برابر افزایش پیدا کرده و پیش بینی می شود امسال بیش از سه میلیون زائر برای حضور در پیاده روی عظیم حسینی از کشور خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه در مرز شلمچه اقدامات زیرساختی خوبی صورت گرفته است عنوان کرد: امیدواریم تا چند روز آینده بخش های باقی مانده زیرساختی نیز در این مرز تکمیل شود؛ با همت دستگاه های اجرایی خوزستان کمبودهای این گذرگاه مرزی برطرف شده تا شاهد تردد روان زائران اربعین باشیم.

وی تاکید کرد: تمهیدات انتظامی و ترافیکی لازم برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی (ع) از قبیل امکانات، تجهیزات و نیز استفاده از نیروی پلیس ۲ استان و نیروهای کمکی استان‌های همجوار در نظر گرفته شده تا نیروهای انتظامی همچون سالیان گذشته در چهار مرز به نحو شایسته در خدمت زائران حسینی باشند.

سردار اشتری از آمادگی کامل نیروی انتظامی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) خبر داد و ابراز کرد: نیروی انتظامی در بخش های امنیتی و انتظامی، کنترل و مدیریت جمعیت و حوزه ترافیکی با تمام توان و امکانات موجود وارد عمل می شود.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.