کد خبر: 3070
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
کشاورزی - گندم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از ارزیابی و بررسی مسائل مشکلات مربوط به دفاتر نظام مهندسی (مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی) در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عزیز رحیمی با اشاره به آغاز طرح نظارت و بازرسی از مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی از سوی سازمان جهاد کشاورزی افزود: طی یک برنامه زمان بندی شده از این مراکز بازدید و مسائل و مشکلات مربوط به صدور مجوزها بررسی و نحوه تسهیل در امور مراجعین به بحث وتبادل نظر گذاشته شد.  

 رحیمی با اشاره به اینکه امور صدور پروانه ها باید در راستای تسهیل در امور، رونق تولید و رفع موانع تولید باشد به شفاف سازی امور خصوصا در بحث تعرفه ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه روند صدور پروانه تاسیس گلخانه ها روال خوبی دارد خاطر نشان کرد: صدور مجوز گلخانه در یک بازه زمانی ۱۵ تا ۲۰ روزه انجام خواهد شد واین در حالی است که با وجود مشکلات پیش روی، صدور مجوز واحد های دامی و اخذ استعلام های لازم سه تا چهار ماه به طول می انجامد.

رحیمی در ادامه با توضیح اینکه در بحث صدور مجوز گلخانه ها با توجه به پیگیری های انجام شده در حال حاظر هیچ مشکلی وجود ندارد و نیاز به هیچ استعلامی از هیچ اداره ای نیست، اظهار امیدواری کرد صدور مجوز در سایر حوزه ها از جمله واحد های دامی نیز تسهیل شود.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مرودشت به تعیین تکلیف پروانه تاسیس های منقضی شده نیز اشاره کرد و از صاحبان این پروانه ها خواست نسبت به راه اندازی طرح های خود اقدام کنند و در صورت عدم تعیین تکلیف وعدم پیشرفت فیزیکی، لیست اسامی آنان جهت گذراندن مراحل قانونی به مرکز استان ارسال خواهد شد.  

در شهرستان مرودشت ۲ دفتر خدمات غیر دولتی کشاورزی وجود دارد که در راستای صدور مجوز گلخانه، پرورش قارچ، صدور پروانه بهره برداری واحدهای دامی و شیلات فعالیت می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

آخرین اخبار

حسینیه

اجتماعی

گفتگو و تحلیل