کد خبر: 3076
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
عزاداری شب عاشورا در کربلای معلی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس از صدور ۶۸ پروانه موکب داری توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس خبر داد و گفت: از استان فارس تعداد ۶ موکب در نجف اشرف، ۱۸ موکب در مسیر پیاده روی نجف اشرف تا کربلای معلی، ۳۳ موکب در کربلای معلی، یک موکب در کاظمین و یک موکب هم در سامرا وجود دارد.

به گزارش پیام خبر، اسکندر قاسمی، امروز در جلسه ستاد اربعین فارس که در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس، با اشاره به آخرین وضعیت ثبت نام موکب ها، گفت: بررسی ها انجام شد و پروانه موکب داری برای موکب داران صادر شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با اشاره به اینکه موکب ها به سمت مرزها حرکت کردند، اضافه کرد: تا روز گذشته تعداد ۶۸ پروانه موکب داری از سوی ستاد عتبات عالیات فارس صادر شد.

وی با اشاره به اینکه در مسیر درون کشور ۹ موکب قرار دارند، یادآور شد: از استان فارس تعداد ۶ موکب در نجف اشرف، ۱۸ موکب در مسیر پیاده روی نجف اشرف تا کربلای معلی، ۳۳ موکب در کربلای معلی، یک موکب در کاظمین و یک موکب هم در سامرا وجود خواهد داشت که موکب سامرا به شکل ویژه توسط هلال احمر ایجاد شده است.

قاسمی با اشاره به اینکه در خصوص موکب ها فارس پیشرفت خوبی داشته چرا که که سال گذشته ۴۲ موکب داشتیم، اظهارداشت: در سال گذشته در ۲۴ ساعت ۶۰ هزار نفر پذیرایی و اسکان می شدند با توجه به توانمندی موکب ها امسال حدود ۹۴ هزار نفر در موکب های فارس مورد پذیرایی قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: ۲۸۳ کامیون و تریلی اقلام آنان ثبت شده و به سمت مرز حرکت کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل