کد خبر: 3079
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی فارس در افتتاحیه نمایشگاه گردشگری «پارس»

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: بیش از ۱۳۷ پروژه اقامتی گردشگری از پیشرفت حدود ۳۰ تا ۸۰ درصد در حال اجراست که ۱۹ هزار میلیارد ریال هزینه برای آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش پیام خبر، مصیب امیری، امروز در مراسم تجلیل از فعالان گردشگری فارس که در هتل بزرگ «شیراز» برگزار شد، گفت: هفته میراث فرهنگی با هفته دفاع مقدس تقارن داشت که هر ۲ هفته را گرامی می دارم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با اشاره به اینکه رشد قابل توجهی در حوزه زیرساخت گردشگری شاهد هستیم، اظهارداشت: بیش از ۱۳۷ پروژه اقامتی گردشگری از پیشرفت حدود ۳۰ تا ۸۰ درصد در حال اجراست که ۱۹ هزار میلیارد ریال هزینه برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۴۴ واحد اقامتی داریم، اضافه کرد: رونق در حوزه سرمایه گذاری وجود داشته است و هم اکنون رشد ساخت و ساز در حوزه گردشگری از رشد گردشگران هم بیشتر شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در ۶ ماه اول سال سه میلیون گردشگر داخلی در استان حضور داشتند و ۱۹۵ هزار نفربازدید گردشگر خارجی هم شکل گرفت، افزود: ۱۰۵ اقامتگاه بوم گردی راه اندازی کردیم که انتظار می رود بیش از ۲۰ مورد دیگر هم اضافه شود.

امیری با یادآوری این مطلب که شهر آباده سال گذشته تحت عنوان شهر جهانی صنایع دستی در حوزه منبت شناخته شد، تاکید کرد: شیراز در یک ماه گذشته با همکاری علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به عنوان شهر ملی صنایع دستی شناخته شد و تا پایان سال لقب جهانی به خود می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماه گذشته ۱۸ هزار نفر از عمان وارد فارس شدند که اگر کشورهای دیگر را محسوب کنیم، افزود: در ۶ ماه گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر در حوزه گردشگری سلامت وارد شیراز شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

حسینیه

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل