کد خبر: 3085
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
علیرضا زینلی، مدیر حج و زیارت فارس

مدیر حج و زیارت فارس گفت: برداشتن ویزا به منزله حذف گذرنامه نیست هر کس در عراق وارد می شود باید گذرنامه را به عنوان یک مدرک شناسایی، همراه داشته باشد.

به گزارش پیام خبر، علیرضا زینلی، امروز در جلسه ستاد اربعین فارس که در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس، گفت: در سال گذشته 80 هزار و 50 نفر از استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد برای اربعین ویزا گرفتند.

مدیر حج و زیارت فارس با یادآوری این مطلب که تا امروز بیش از 130 هزار نفر در سایت سماح ثبت نام کردند، اضافه کرد: برداشتن ویزا به منزله حذف گذرنامه نیست هر کس در عراق وارد می شود باید گذرنامه را به عنوان یک مدرک شناسایی، همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه امسال با ترافیک گذرنامه برخورد خواهیم کرد، اظهارداشت: بحث گذرنامه موقت پیگیری و اجرایی شود.

زینلی با یادآوری این مطلب که در مجموع 220 هزار ریال برای هر نفر دریافت می شود که برای بیمه و خدمات درمانی است، تاکید کرد: 30 هزار ریال هم توسط دفترها و شرکت های زیارتی برای هزینه چاپ گرفته می شود و گرفتن هزینه بیش از 250 هزار ریال توسط دفترها ممنوع است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برخی از روحیه پاک مردم سواستفاده می کنند، اظهارداشت: هر دفتری که ریالی اضافه از مردم بگیرد، تعطیل خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه هر کسی در سایت سماح ثبت نام کند، بیمه است، اضافه کرد: امسال در حوزه موکب با شهرداری و سپاه همکاری می کنیم و موکب «شهدای منا» زیر نظر موکب «احمد بن موسی (ع)» در مرز شلمچه فعالیت می کند و اقلام تدارکاتی موکب روز یکشنبه مهیا ارسال و روز دوشنبه در موکب تحویل می شود.

به گفته زینلی، در ایام اربعین کاروانی وجود ندارد، در ایام اربعین مردم می توانند تکی و گروهی در راهپیمایی اربعین حضور یابند و از طریق سایت «سماح» و یا 150 دفتر و شرکت خدماتی زیارتی می توانند ثبت نام را انجام دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

آخرین اخبار

حسینیه

گردشگری

گفتگو و تحلیل