کد خبر: 3089
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
گذرنامه پاسپورت

نماینده وزارت امور خارجه در فارس، نکاتی که باید زائران اربعین به آن توجه کنند را عنوان کرد.

به گزارش پیام خبر، عباس مهدی بیرق‌دار، امروز در جلسه ستاد اربعین فارس در سالن «شهید قاضی» استانداری فارس عنوان کرد: تسهیلاتی برای زائران کربلا از سایر کشورهای مسلمان در نظر گرفته شده است تا با برخورداری از ویزای مولتی به آسانی به عراق سفر کنند.

نماینده وزارت امور خارجه در فارس افزود: بدین ترتیب تدابیری برای تسهیل سفر زائران کشورهای مالزی، اندونزی، پاکستان و افغانستان در نظر گرفته شده است تا با توجه به شرایط هر کشور به آسانی به عراق سفر کنند.

وی با اشاره به افاغنه ساکن ایران گفت: برای آنها نیز دفترچه‌هایی از سوی ناجا صادر شده است که مانند سایر اتباع بتوانند در اربعین  به عراق سفر کنند.

مهدی بیرق‌دار ادامه داد: از آنجا که افغانی‌های ساکن افغانستان نمی‌توانند از کشور خود به طور مستقیم ویزای عراق بگیرند، امکان تهیه ویزا برای آنها از طریق سفارت عراق در تهران ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: با حذف روادید برای سفر به عراق در ایام محرم و صفر، رایگان کردن ویزا و صدور آن به روش الکترونیک تمام تلاش خود را برای تسهیل سفر زائران حسینی (ع) را به کار گرفته‌ایم.

نماینده وزارت امور خارجه در فارس تاکید کرد: اما تمامی زائران باید بدانند که حذف روادید به معنای عدم نیاز به مهر کردن گذرنامه در زمان ورود و خروج خاک عراق نیست و عدم همراه داشتن گذرنامه معنای نقض قوانین کشور عراق و ورود غیرقانونی به این کشور است که 2 تا 3 سال حبس دارد.

مهدی بیرق‌دار افزود: خوشبختانه تا کنون مواردی این چنین نداشته‌ایم و به زائران توصیه می‌کنیم تا با رعایت تمام موارد قانونی سفر زیارتی خوبی داشته باشند.

وی از تهیه فهرست توصیه‌های مسافرتی در این ایام از سوی سرکنسول‌گری وزارت امور خارجه کشور خبر داد و گفت: در این فهرست تمام قوانین از ابتدای حرکت زائران تا زمان ورود و خروج وی درج شده است تا مشکلی پیش نیاید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل