کد خبر: 3130
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
اربعین حسینی در نجف اشرف و کربلای معلی

کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در شهر نجف بیشینه دما به ۳۸ درجه می‌رسد، گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آسمانی صاف تاکمی ابری در این مناطق خواهیم داشت.

به گزارش پیام خبر، امین حسین نقشینه با اشاره به وضعیت جوی در ایران و عراق اظهار داشت: امروز برای شهرهای زیارتی نجف، کاظمین، بصره و کربلا آسمانی کمی ابری مشاهده‌شده است و در تغییرات دمایی در نجف اشرف بیشینه دما به ۳۸ درجه می‌رسد و تا فردا این بیشینه تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه روز سه‌شنبه تا چهارشنبه این دما به ۴۰ درجه افزایش می‌یابد، افزود: افزایش نسبی دما برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای شهرهای زیارتی پیش‌بینی می‌شود و آسمانی صاف تاکمی ابری در این مناطق خواهیم داشت.

فعالیت سامانه بارشی در جنوب ایران

کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وضعیت جوی شهرهای زیارتی عراق، آسمانی صاف و آفتابی پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: در ایران فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور خواهد بود .

نقشینه گفت: امروز پیش‌بینی می‌شود سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب و جنوب شرق فارس، تنگه هرمز و جزایر آن و دریای عمان و سواحل آن رگبار شدید همراه با رعدوبرق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی بابیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان اردبیل و سواحل غربی و مرکزی دریای خزر بارش‌های پراکنده خواهیم داشت، اعلام کرد: در حال حاضر کاهش دما در زاهدان شش درجه، اراک، اهواز و گرگان پنج درجه، همدان، قم و چابهار هم چهار درجه خنک‌تر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

آخرین اخبار

حسینیه

مذهبی

گفتگو و تحلیل