قبرستان دارالسلام - دارالسلم

مدیر سازمان آرامستان های شهرداری شیراز با اشاره به اینکه موضوع مفقود شدن کتیبه تاریخی قبرستان «دارالسلام» از طریق مراجع قضایی، را پیگیری خواهیم کرد، گفت: اوقاف در تحویل ساختمان های محل همکاری نمی کند.

به گزارش پیام خبر، علیرضا چراغی، امروز در همایش نگاه تاریخی به قبرستان «دارالسلم» یا «دارالسلام»، گفت: به دلیل نشستی که در مجموعه وجود دارد خیلی از کتیبه ها تغییر شکل دادند.

مدیر سازمان آرامستان های شهرداری شیراز در پاسخ به سئوالی در خصوص مفقود شدن کتیبه سقاخانه قبرستان که مربوط به سال 1284 هجری بوده است، افزود: قضیه مفقود شدن کتیبه صحت دارد که این موضوع از مراجع قضایی در حال پیگیری هستیم.

وی با اشاره به اینکه مکرر این موضوع پیش آمده است و از مسئولین امر می خواهم که زودتر همکاری کنند تا بهینه سازی شکل بگیرد، اضافه کرد: اداره اوقاف از تحویل ساختمان های موجود امتناع می کند و بسیاری از این کتیبه ها در جوار همین ساختمان ها هست که میراث فرهنگی هم اعلام کرده در صورت تحویل ساختمان ها بحث مقاوم سازی را انجام خواهد داد.

چراغی با تاکید بر اینکه زمانی که این قبرستان تاریخی را تحویل گرفتیم، بسیاری از سنگ نوشته ها و کتیبه ها مفقود شده بود اما از این سهل انگاری عذرخواهی می کنم.

وی در پاسخ به نوشته خبرگزاری مهر که اعلام کرده بود، «چراغی» پاسخگو نبوده است، اظهارداشت: هیچ خبرنگار و رسانه ای به من تماس نگرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل