اتاق بازرگانی کشور

استاندارد نبودن مراکز درمانی موجب شده است تا بخش زیادی از بیماران خارجی برای درمان به کشورهای دیگر سوق پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پیام خبر، ظهر امروز جلسه کمیسیون گردشگری به ریاست دکتر سهراب شرفی و با حضور جمعی از فعالان این حوزه در محل اتاق بازرگانی برگزار شد و مسایل مبتلا در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، ضمن انتقاد از نبود مقایسه صحیح صنعت گردشگری در ایران با سایر کشورها، اظهار کرد: مبنای قیاس صنعت گردشگری ایران با کشورهای توسعه یافته موجب ایجاد تحول و پیشرفت این صنعت خواهد شد.

شرفی همچنین افزود: گزارش هایی از مراکز دولتی در خصوص فعالیت های انجام شده در حوزه گردشگری دریافت کرده ایم که متاسفانه هیچکدام جنبه کاربردی نداشته و تنها جنبه ایده پردازی و تئوری در آنها دیده وجود دارد.

رئیس خانه صنعت و معدن در ادامه عنوان کرد: ارائه گزارش اقدامات گذشته در حکم چراغ راهنما است اما راهگشای آینده نیست.

وی در خصوص توریست سلامت تصریح کرد: علوم پزشکی در اجرایی کردن بحث استاندارد و نظارت بر مبحث توریست سلامت تنها بوده و بیمارستان ها و مراکز بهداشتی در این مورد همکاری نمی کنند.

شرفی همچنین گفت: باید تکلیف شود تا بیمارستان ها و مراکز بهداشتی خود را به حد مطلوب و استاندارد برسانند و در غیر اینصورت از پذیرش بیماران خارجی منع شوند. متأسفانه همین استاندارد نبودن مراکز درمانی موجب شده است تا بخش زیادی از بیماران خارجی برای درمان به کشورهای دیگر نظیر ترکیه سوق پیدا کنند.

رئیس کمیسیون گردشگری همچنین گفت که نبود زیرساخت های اولیه شهری و فرهنگی در بحث گردشگری تأثیر منفی گذاشته و لذا بهتر است تا تصمیم گیری از حالت جزیره ای درمراکز دولتی خارج شده و در قالب شورای عالی گردشگری تصمیم گیری شود.

بر این اساس، در این جلسه مسائل مربوط به توریسم درمانی و گردشگری سلامت و همچنین راهکارهای ارتقاء آن بررسی شد و در ادامه رؤسای هرکدام از کمیته های پنجگانه این کمیسیون، گزارشی در خصوص عملکرد این کمیته ها و دستاوردهای جدید هر کمیته ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.