کد خبر: 3161
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عزاداری شب تاسوعا در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)

آیت الله دستغیب با اشاره به اینکه اتباع مقدس باید قطب فرهنگی باشند، گفت: دولت انصافا برای سامان‌دهی زیارت اربعین بسیار موثر و مفید عمل کرده است و زائران بسیاری توانسته‌اند با این اقدام راهی کربلا شوند.

به گزارش پیام خبر از شیراز، آیت الله «سید علی اصغر دستغیب» امشب (چهارشنبه 17 مهر) در دیدار با «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد: اتباع مقدس باید قطب فرهنگی باشند.

تولیت آستان مطهر محمدی و احمدی (ع) افزود: از زمان حضور وزیر فرهنگ و ارشاد کنونی و با تشرفی که به این عتبه مقدسه داشتید گام بسیار موثری در جهت سخنان مقام معظم رهبری در این حوزه برداشته شده است.

وی اضافه کرد: حرکت موج عظیم زائران کشور و استان ما به سوی کربلا در آستانه فرا رسیدن اربعین نشان از جایگاه والا و تقدس قبور مقدس است و باید اقداماتی را برای حرکت مطلوب در جهت ارتقاء و توسعه فرهنگ دینی در پیش بگیریم.

 آیت الله دستغیب با اشاره به نقش وزارت راه و شهرسازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) گفت: امیدواریم هر 2 وزارت در جهت توسعه فرهنگ دینی و نقشی که به بهترین وجه در استان دارند همچون گذشته اقدامات مطلوبی انجام دهند.

وی ادامه داد: اخیرا پیشنهاد ایجاد «بنیاد فرهنگی دینی احمد بن موسی (ع)» را داده‌ایم که به همراهی و هماهنگی نهادهای فرهنگی جمهوری اسلامی نیاز دارد و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) آماده هر نوع همکاری در این حوزه است.

تولیت آستان مطهر محمدی و احمدی (ع) با اشاره به اقدامات اخیر و مطلوب معاونت زیارتی و گردشگری استانداری فارس بیان کرد: امیدواریم با هم افزایی بین بخشی، تمامی سازمان‌های استان دست در دست یکدیگر گام‌های موثری در این حوزه فرهنگی بردارند.

وی تصریح کرد: دولت انصافا برای سامان‌دهی زیارت اربعین بسیار موثر و مفید عمل کرده است و زائران بسیاری توانسته‌اند با این اقدام راهی کربلا شوند.

گفتنی است در پایان این دیدار، «آیت الله دستغیب» انگشتر متبرک شاهچراغ (ع) را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور هدیه کرد و وزیر کشور به زیارت این حرم مطهر رفت.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل