کد خبر: 3167
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
کارگران کارخانه فولاد همدان

معاون استاندار و فرماندار ویژه مرودشت گفت: تمامی زیر ساخت های کارخانه آزمایش از بین رفته است و مطالبات ۵ میلیاردی کارگران این کارخانه مغفول مانده است.

به گزارش پیام خبر،رهام پیکری  ظهر پنجشنبه در شورای اداری استان با حضور معاون پارلمانی و أمور مجلس رئیس جمهوری این کرد: مطالبات بیش از ٧۶ کارگر کارخانه از بین رفته آزمایش مغفول مانده است و این افراد روزانه نسبت به مطالبه گری در این خصوص اقدام می کنند. 

معاون استاندار و فرماندار ویژه مرودشت کارخانه آزمایش را یک مشکل بزرگ در حوزه اشتغال دانست و تاکید کرد: نرخ بیکاری شهرستان بیش از ١٠ درصد است و نرخ مشارکت اقتصادی در این شهرستان بالغ بر ۴٣ درصد است. 

پیکری تاکید کرد: شیراز چیلیک، فاز دوم کارخانه تینا از جمله پروژه هایی است که منجر به اشتغال زایی در این شهرستان صورت گرفته است. 

پیکری تاکید کرد:  شهرستان مرودشت جایگاه خوبی در استان داشته و دومین شهرستان استان از نظر وسعت و جمعیت پس از مرکز استان است.

وی معتقد است: جایگاه این شهرستان در زمینه آموزش عالی به گونه ای است که توانسته است نخبگان علمی متعددی تربیت و به کشور تحویل دهد. 

وی با اشاره به فعالیت أحزاب سیاسی در سطح شهرستان عنوان کرد: بیش از ٣۶٠ هزار نفر در این شهرستان سکنا گزیده اند  و بیش از هفت حزب سیاسی در این شهرستان فعالیت کرده اند و توانسته ایم در توسعه خدمات اجتماعی اقدامات خوبی صورت بگیرد.

پیکری افزود: بیش از ٢۵ سمن در این شهرستان فعالیت کرده اند و بیش از ٩۵ هزار نفر از افراد این شهرستان در حوزه های مختلف شاغل بوده اند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.