کد خبر: 3190
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
کاوه باشتی، رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس

رئیس هیئت پزشکی، ورزشی فارس از پرداخت صد در صدی هزینه درمان ورزشی به ورزشکارانی که شانس المپیک دارند، خبر داد و گفت: برخی ورزشکاران به خاطر ورزش بیش از حد دچار مشکل می شوند.

به گزارش پیام خبر، کاوه باشتی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر اساس یک برنامه استراتژیک اهداف چهار ساله را طراحی و اجرا کرده ایم، گفت: پوشش برای اولین بار بیش از ۲۰۰ هزار نفر شد که رشد ۱۳ درصدی را شاهد بودیم.

رئیس هیئت پزشکی، ورزشی فارس با اشاره به اینکه تاکنون در سال ۹۸، بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر پوشش بیمه ای داشتیم که ۲۲ درصد رشد از خود نشان می دهد، اظهارداشت: در بخش پرداخت در سال ۹۷ هزینه ۱۱ میلیارد ریال پرداخت شد که رشد ۳۴ درصد پرداخت به ورزشکاران را شاهد هستیم و این رقم در سال ۹۸ تاکنون هفت میلیارد ریال است.

وی با اشاره به زمان رسیدگی به اسناد پزشکی به حداقل رساندیم که زمان به یک روز کاهش یافته و زمان پرداخت از سوی تهران هم به حدود یک ماه رسیده است که تفاوت از پنج ماه به یک ماه قابل توجه است، اظهارداشت: پرداخت هزینه درمان ورزشکاران ملی تا صددرصد پس از احراز شرایط به وی ارائه می شود.

باشتی با اشاره به اینکه هیئت پزشکی ورزشی در خصوص المپیک ۲۰۲۰ برنامه دارد که ارائه مشاوره های درمانی، روانشناسی تغذیه و درمان ورزشکارانی که شانس المپیک دارند از قبیل این برنامه هاست، یادآور شد: تاکنون ۵۰۰ جعبه کمک های اولیه بین باشگاه های ورزشی توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی ورزشکاران به خاطر ورزش بیش از حد دچار مشکل می شوند، اظهارداشت: هدف از راه اندازی مرکز «بازگشت به بازی (return to play)» برای توجه به سرمایه های ملی ورزشی کشور است که آنان در روند درمان به مشکل مواجه نشوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل