مسیر ویژه نابینایان

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی فارس با تاکید بر اینکه مناسب سازی یعنی اینکه افراد معلول بتوانند به بهترین شکل رفت و آمد کنند، گفت: اکنون در ایستگاه «امام حسین (ع)» مترو شیراز یک شرایط نابهنجاری حاکم است و مسیر نابینایان که در این ایستگاه مترو کشیده شده به چاله مترو ختم می شود.

به گزارش پیام خبر، حمید گودرزی، امروز در مراسم آغاز به کار شبکه نابینایان دوستدار کتاب که به مناسبت روز جهانی عصای سفید در موسسه خیریه «یاوران شب چراغ» شیراز آغاز به کار کرد، گفت: بالغ بر 13 هزار و 400 نفر نابینا در فارس شناسایی شده است که 260 نفر از آنان در حال تحصیل در دانشگاه هستند و بالاترین تحصیلات را در بین معلولین، افراد نابینا دارند.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی فارس با اشاره به راه اندازی شبکه نابینایان دوستدار کتاب، افزود: این شبکه می تواند مثمرثمر باشد که فرهنگ کتابخوانی را افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه هایی که برای معلولین، مد نظر قرار دارد، موضوع مناسب سازی اصولی است، یادآور شد: برخی مکان ها اصلا مناسب سازی نشده و یا مناسب سازی اصولی در آنجا شکل نگرفته است.

گودرزی با تاکید بر اینکه مناسب سازی برای این است که افراد معلول بتوانند به بهترین شکل رفت و آمد کنند، تاکید کرد: شهرداری و شورا در چهارسال اخیر نهایت همکاری را در خصوص مناسب سازی داشته اند، اما اکنون در ایستگاه «امام حسین (ع)» مترو شیراز یک شرایط نابهنجاری حاکم است و مسیر نابینایان که در این ایستگاه مترو کشیده شده به چاله مترو ختم می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل