غلامحسین شعرا، عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون پایش قوانین و مقررات، رقابت و خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق بازرگانی فارس

برای نخستین بار در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس، کمیسیون پایش قوانین و مقررات، رقابت و خصوصی سازی و سلامت اداری راه اندازی و فعال شده است که اولین جلسه آن با حضور صاحبنظران بخش دولتی و خصوصی در استان فارس برگزار شد.

به گزارش پیام خبر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، غلامحسین شعرا عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون پایش قوانین و مقررات، رقابت و خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق بازرگانی فارس در این جلسه که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: در یکصد سال گذشته ۲۰ هزار قانون درکشور تصویب شده است که در ادوار مختلف این قوانین ایجاد کننده چاله و ناهمواری بوده است و وضع موجود حاصل این قوانین است.

وی افزود: نباید ریشه تمام معضلات و مشکلات کشور را از تحریم و مسایل تحریم بدانیم بلکه آثار و تبعات این ۲۰ هزار قانون است که کشور ما را درگیر کرده است.

شعرا با بیان اینکه اگر این ۲۰ هزار قانون کارا و کاربردی بود کشور تا این اندازه آسیب پذیر نبود اظهارداشت: پتانسیل های ویژه ای در کشور وجود دارد که هر یک  می تواند ظرفیت عظیمی برای معرفی کشور در مجامع بین المللی باشد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با برشماری آثار زیان بار قوانین زائد در کشور اضافه کرد: این قوانین هزاران چاله در عرصه تولید و فعالیت اقتصادی ایجاد کرده است به طوری که بر اساس استانداردهای جهانی رتبه کسب و کار کشور ما از بین ۱۹۶ کشور در جایگاه ۱۲۸ در جهان قرار دارد که این رتبه شایسته کشور ما نیست.  

وی ادامه داد: این درحالی است که کشورهایی مانند افغانستان در جایگاه ۱۱، ترکیه در جایگاه ۱۴ و گرجستان در جایگاه ششم قرار دارد.

شعرا عنوان داشت: از دیگر انتقادهای ما بر قانون تجارت است که مجلس ما پس از سالها ۲۰۵ ماده این قانون را در دو ساعت تصویب کردند که فعالان اقتصادی انتقادهایی جدی بر این قانون دارند.

وی با ارائه پیشنهاد خاص کمیسیون پایش قوانین و مقررات اتاق بازرگانی فارس در خصوص قانون تجارت تصریح کرد: قانون جدید تجارت نه لایحه است و نه طرح به همین علت  می توان در مشروعیت لایحه تجارت ایجاد تردید کرد و تاکنون ما دراین کمیسیون ۲۲ ایراد و انتقاد در این قانون را مشخص کرده ایم و به زودی پیشنهاداتمان در این زمینه را به استان ارائه خواهیم کرد.

شعرا افزود: آنچه به عنوان قانون تجارت مورد نظر است، قطعا طرح نیست چون امضای نمایندگان را ندارد؛ لایحه هم نیست چون منطق حقوق عمومی به ما می گوید، این، همانی نیست که در اختیار دولت بود لذا در اولین گام باید این مشکل اساسی برطرف گردد واز چهره قانون ابهام زدایی بشود.  

رئیس کمیسیون پایش قوانین و مقررات، رقابت و خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اهداف راه اندازی این کمیسیون بیان کرد:  این کمیسیون برای نخستین بار در اتاق بازرگانی فارس راه اندازی شده است که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده روند این کمیسیون پایشی و چالشی خواهد بود و امیدواریم حاصل اقدامات ما دراین کمیسیون کمک به توسعه استان باشد.

وی اظهارداشت: برای این کمیسیون اهداف و برنامه ریزی مشخصی تدوین شده است و تلاش ما این است که معضلات و مشکلاتی که در روند فعالیت های کشور نقش ایضایی و چالشی ایجاد می کنند را شناسایی کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.