علی علیپور

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس برای طلسم گل نزدن‌هایش نیاز به تمرکز در بازی های این تیم دارد تا دور از هیاهو بتواند خواسته هواداران را برآورده کند.

به گزارش پیام خبر، عملکرد علی علیپور در دو فصل گذشته رقابت های لیگ برتر تاثیر زیادی در قهرمانی این تیم داشت. مهاجم جوان پرسپولیس پس از رفتن مهدی طارمی از جمع سرخپوشان پایتخت به خوبی توانست جای او را پر کند و برای پرسپولیس گل بزند تا به عنوان بهترین گلزن این تیم در طول این مدت شناخته شود.

علیپور آنقدر با پیراهن پرسپولیس گل زد که مدیران وقت را مجاب به افزایش رقم قراردادش کرد تا او انگیزه پیدا کند. مهاجمی که در پایان فصل گذشته و تکرار قهرمانی سه گانه خود با پرسپولیس پیشنهادات متنوعی را از لیگ های معتبر اروپایی پیدا کرد.

رفتن برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس سبب شد تا مسئولان باشگاه برای اینکه بیشتر از این زیر فشار هوادار نروند مانع از جدایی علی علیپور شدند.

باشگاه های فوتبالی یونان، بلژیک و پرتغال حاضر بودند مبلغ مد نظر باشگاه را برای دریافت رضایتنامه اش پرداخت کنند اما کمبود مهاجم در لیست پرسپولیس سبب شد تا گابریل کالدرون با رفتن او مخالفت کند. باشگاه نیز از تمایل خود برای پذیرش مبلغ ۷۰۰ هزار یوروریی رضایتنامه او سر باز زد تا علیپور در پرسپولیس بماند.

وی در فصل جاری رقابت های لیگ برتر بیشترین بازی را نسبت به سایر بازیکنان برای سرخپوشان انجام داده است اما گلی را به ثمر نرسانده است تا زیر تیغ انتقاد قرار بگیرد.

مهاجم نیاز به آرامش دارد
بهنام ابوالقاسم پور در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص دلایل عدم موفقیت علی علیپور در امر گلزنی برای بازی های فصل جاری پرسپولیس اظهار داشت: نوسان فنی هر بازیکن حرفه ای در فوتبال، کاملا طبیعی است. این موضوع برای مهاجمان بیشتر به چشم می آید. بازیکنی که یک فصل درخشان را پشت سر گذاشته باشد انتظارات را بالا می برد و نگاه ها را به خود تغییر می دهد. وقتی هم گل نمی زند همان انتظارات بر ضد او می شوند و مشکل آفرینی می کنند.

وی افزود: مقایسه هر بازیکن با سال های قبلی اش کاملا طبیعی است. هوادار از مهاجم تیمش گل می خواهد اما نباید او را به خاطر هر موقعیت گلی که از دست می دهد سرزنش کند. علی علیپور ذات گلزنی دارد و می تواند طلسم را در این فصل بشکند اما نیاز به حمایت دارد. او به خاطر استرسی که دارد خیلی می دود و تمرکزش را برای گلزنی از دست داده است. همه تیم و حتی هواداران باید به او آرامش دهند.

ناصر ابراهیمی نیز در این باره به خبرنگار مهر گفت: من شش ماه با او در یزد کار کردم. می دانستم مهاجم بزرگی می شود و این اتفاق هم حالا برایش رخ داده است. الان هم می دانم که او نیاز به تمرکز دارد تا بتواند گلزنی کند.

انگیزه علیپور فروکش کرده است
مربی پیشین پرسپولیس در ادامه به دلایل کاهش انگیزه علیپور در پیراهن پرسپولیس پرداخت و گفت: او در ابتدای فصل پیشنهادات خیلی خوبی داشت. یک بازیکن مگر چند سال می تواند در اوج باشد که پیشنهادات مالی خوب دریافت کند. علیپور باید در عرض ده سال زندگی اش را برای یک عمر تامین کند. او می توانست با رفتن به لیگ های اروپایی به تیم ملی هم راحت تر برسد و فشاری را هم حس نکند. مدیریت باشگاه باید فکری به حال این موضوع می کرد و اگر هم رقم قراردادش را افزایش داده باید روحیه چنین بازیکنی را همیشه در سطح ایده آل نگه دارد.

ابوالقاسم پور نیز در این باره صحبت کرد و اذعان داشت: علیپور باید از لحاظ روحی ریکاوری شود. او شرایط سختی را دارد اما بازیکن سالمی است و حیف است که بخواهد ناخواسته اسیر حاشیه شده و به مشکل بخورد. به نظرم انگیزه علیپور با کمک اعضای تیم بر می‌گردد تا با آرامش و تمرکز بیشتری کارش را دنبال کند.

نباید گل نزدن پرسپولیس را تقصیر علیپور انداخت
بیژن ذوالفقارنسب در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مشکل گلزنی مهاجمان این تیم افزود: پرسپولیس باید برای رسیدن به دروازه حریفان برنامه های متنوعی داشته باشد. نباید همه چیز را گردن علیپور انداخت. شاید اگر مهاجم برزیلی پرسپولیس می توانست گلزنی کند علیپور هم از فشار خارج می شد اما به نظرم خط حمله پرسپولیس، خیلی کم صاحب موقعیت گل می شود. این موضوع نشان می دهد که استراتژی فنی سرخ ها برای گلزنی ضعیف است.

ابوالقاسم پور درباره قرار گرفتن علیپور در موقعیت گل تصریح کرد: او خیلی می دود. مدام می خواهد خودش را به موقعیت گل برساند. این اتفاق خیلی مهمی است اما نباید فراموش کنیم که یک مهاجم نیاز به موقعیت گل دارد نه خلق آن.

علیپور مکمل ندارد
سرمربی پیشین پرسپولیس در ادامه به انتقاد از نبود مکمل خوب به عنوان زوج خط حمله در کنار علیپور پرداخت و گفت: جونیور واقعا نمی تواند به علیپور کمک کند. او باعث شده فشار به علیپور بیشتر شود. وقتی تیم گل نمی زند انتظار از مهاجمی که سال های قبل گلزنی خوبی داشته بیشتر می شود. او مکمل خوبی در کنار خودش ندارد و همین موضوع تاثیر منفی روی تیم گذاشته است.

مرتضی فنونی زاده مدافع دهه شصت پرسپولیس نیز در این باره به خبرنگار مهر  گفت: جونیور عامل بدبختی تیم در گلزنی شده است. او در حد فوتبال حرفه ای نیست. علیپور در خط حمله به جای او هم می دود و این برای تیم مشکل بزرگی ایجاد کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.