کد خبر: 3330
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
کلزا

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت گفت: ۲۰۰ هزار نشا کلزا جهت کشت در شهرستان و انتقال به سراسر استان در گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عزیز رحیمی، از تولید 200 هزار نشا کلزا در مرودشت خبر داد و گفت: این تعداد نشا، جهت کشت در شهرستان و انتقال به سراسر استان به صورت گلخانه ای تولید شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت افزود: نشاهای تولید شده در مرودشت از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردارند و ارقام کشت شده شامل سه رقم دانوب، نپتون وناتالی است که طی چند روز آینده به زمین اصلی منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه یک دستگاه نشاکار ویژه برای کشت نشایی کلزا در شهرستان مرودشت در نظر گرفته شده است، تصریح کرد:  با توجه به تراکم بالای بوته گیاه کلزا در مزرعه، کاشت آن تنها به وسیله دستگاه نشاکار میسر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت اعلام کرد: مزایای کشت نشایی کلزا شامل میزان بذر مصرفی کمتر در هکتار، صرفه‌جویی 20 درصدی آب در روش کشت نشایی نسبت به کشت مستقیم، توسعه سطح کشت در خارج از زمان کشت، رفع محدودیت تاریخ کشت، سطح سبز مطلوب، افزایش زمان کاشت و عملکرد بیشتراست.

وی افزود: در کشت نشایی نیاز به واکاری نیست و تراکم مناسب بوته و به دنبال آن افزایش عملکرد در واحد سطح و یکنواختی کشت قابل‌ مشاهده خواهد بود.

رحیمی با اشاره به اینکه کاشت کلزا به روش نشایی سومین سال پیاپی هست که در شهرستان اجرا می شود،بر اجرای شیوه های نوین در کشت کلزا  جهت رفع موانع موجود در کشت، از جمله تاریخ کاشت محدود، رفع خطر سرمای پاییزه و... تاکید کرد.

این مقام مسئول در پایان افزود: این تعداد نشاء در بخش سیدان شهرستان مرودشت و با همکاری معاونت بهبود تولیدات گیاهی، مدیریت زراعت و اتحادیه تعاونی تولید استان تولید شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل