کد خبر: 3339
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
طبخ آش ۸۰ هزار کیلویی در شیراز

اسلامی طبخ آش نذری ۲۸ صفر امسال وارد بیستمین سال طبخ خود می شود اما ثبت معنوی آش ۸۴ تُنی هنوز معطل همکاری مسئولین است. .

به گزارش پیام خبر، علی اسلامی در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: از آنجایی که طبخ آش نذری ۲۸ صفر بزرگترین آش نذری در جهان و امسال وارد بیستمین سال خود می شود  این آش در سال نخست یک تُن بود اما امروز به ۸۴ تُن رسیده است.
 
 مدیر پشتیبانی گروه فرهنگی – مذهبی کمیل شیراز  ادامه داد: مراحل طبخ این آش از روز پنج شنبه آغاز می شود و مواد لازم تهیه شده و در زمان طبخ آش این مواد به آش اضافه می شود.
 
وی باتاکید بر اینکه  حدود یک هزار نفر در طبخ این آش فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: نیمی از این افراد به شکل مستمر از ابتدا تا انتهای کار، فعالیت دارند.
 
اسلامی با تاکید بر اینکه ۶۵ هزار نفر از این آش بهره مند می شوند، افراد می توانند با مراجعه به محل طبخ آش واقع در بوستان «خلدبرین شیراز نذورات خود را اهدا کنند..
 
مدیر پشتیبانی گروه فرهنگی – مذهبی کمیل شیراز یادآور شد:  هیچ نهاد و ارگان دولتی به ما کمک نکرده است اما قرار بر این بوده شهرداری شیراز برای تامین سرپوش محل همکاری کند که تاکنون اتفاقی رخ نداده است.
 
اسلامی در پایان تاکید کرد:از آنجایی که مستندهایی برای ثبت معنوی این آش تهیه شد، اما ایرادهایی به آن وارد کردند و تاکنون ثبت معنوی انجام نشده است و ثبت معنوی آن معطل همکاری مسئولین است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل