کد خبر: 3351
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
نشست خبری حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس

موسوی گفت: از آنجایی سالانه بیش از ۷۰ مسجد در فارس افتتاح می شود که نزدیک به چهار هزار و ٨٠٠ مسجد در استان وجود دارد و بایستی سالانه بیش از ۵٠٠ مسجد بازسازی و مرمت شوند.

به گزارش پیام خبر، حجت‌الاسلام سید عباس موسوی در نشست خبری روز چهارشنبه که مناسبت دهه وقف برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: چهارم تا سیزدهم آبان دهه وقف نامگذاری شده و در شیراز نیز همچون سایر نقاط استان و کشور برنامه های مختلفی در این دهه اجرایی می شود و با توجه به مناسبات مذهبی که در پایان ماه صفر وجود دارد بایستی دهه وقف بیشتر نمود داشته است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس در ادامه به برنامه های دهه وقف پرداخت و افزود: از جمله برنامه هایی که در این دهه برگزار می شود می توان به نمایشگاه «همه واقف باشیم» ، برپایی شش ایستگاه همه واقف باشیم در شیراز و ٢۴ ایستگاه در شهرستان ها ،  اعزام ١٢٧ مبلغ غیر بومی و ١١٧ مبلغ بومی نیز به مناطق محروم ارسال می شود اشاره کرد.

هم چنین از دیگر برنامه های این دهه زنگ وقف ، همایش یاوران وقف  و برگزاری جشنواره می توان اشاره کرد. 

 وی با توجه به اینکه بیشترین وقف جدید از سال گذشته تاکنون در دو شهرستان جهرم و مرودشت بوده است، تاکید داشت: وقف جدید بیشتری در استان صورت گیرد.

حجت‌الاسلام موسوی بااشاره به اینکه اراضی اختلافی با سازمان منابع طبیعی ٢٧٨ هزار هکتار اراضی اختلافی بوده  است، عنوان کرد:  ازاین میزان هزار و ١٠٠ پلاک ثبتی بوده  و بیش از ٢٢٠ هزار هکتار رفع اختلاف شده است.

 وی یادآور شد : بیش از ۴ هزار و ۵٠٠ پلاک سند مالکیت اراضی شهر صدرا اخذ شده است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با یادآوری بر اینکه بیش از بیش از ٨میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات پزشکی صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: هم چنین مبلغ بیش از دو میلیارد تومان جهت مساعدت به بیماران نیازمند توسط اداره کل اوقاف پرداخت شده است .

موسوی در پایان با تاکید کرد:  سالانه بیش از ۷۰ مسجد در فارس افتتاح می شود که نزدیک به چهار هزار و ٨٠٠ مسجد در استان وجود دارد و بایستی  سالانه بیش از ۵٠٠ مسجد بازسازی و مرمت شود با این حال هر ساله باید نسبت به ساخت مساجد و مرمت مساجد اقدام شود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.