کد خبر: 3351
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
نشست خبری حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس

موسوی گفت: از آنجایی سالانه بیش از ۷۰ مسجد در فارس افتتاح می شود که نزدیک به چهار هزار و ٨٠٠ مسجد در استان وجود دارد و بایستی سالانه بیش از ۵٠٠ مسجد بازسازی و مرمت شوند.

به گزارش پیام خبر، حجت‌الاسلام سید عباس موسوی در نشست خبری روز چهارشنبه که مناسبت دهه وقف برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: چهارم تا سیزدهم آبان دهه وقف نامگذاری شده و در شیراز نیز همچون سایر نقاط استان و کشور برنامه های مختلفی در این دهه اجرایی می شود و با توجه به مناسبات مذهبی که در پایان ماه صفر وجود دارد بایستی دهه وقف بیشتر نمود داشته است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس در ادامه به برنامه های دهه وقف پرداخت و افزود: از جمله برنامه هایی که در این دهه برگزار می شود می توان به نمایشگاه «همه واقف باشیم» ، برپایی شش ایستگاه همه واقف باشیم در شیراز و ٢۴ ایستگاه در شهرستان ها ،  اعزام ١٢٧ مبلغ غیر بومی و ١١٧ مبلغ بومی نیز به مناطق محروم ارسال می شود اشاره کرد.

هم چنین از دیگر برنامه های این دهه زنگ وقف ، همایش یاوران وقف  و برگزاری جشنواره می توان اشاره کرد. 

 وی با توجه به اینکه بیشترین وقف جدید از سال گذشته تاکنون در دو شهرستان جهرم و مرودشت بوده است، تاکید داشت: وقف جدید بیشتری در استان صورت گیرد.

حجت‌الاسلام موسوی بااشاره به اینکه اراضی اختلافی با سازمان منابع طبیعی ٢٧٨ هزار هکتار اراضی اختلافی بوده  است، عنوان کرد:  ازاین میزان هزار و ١٠٠ پلاک ثبتی بوده  و بیش از ٢٢٠ هزار هکتار رفع اختلاف شده است.

 وی یادآور شد : بیش از ۴ هزار و ۵٠٠ پلاک سند مالکیت اراضی شهر صدرا اخذ شده است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با یادآوری بر اینکه بیش از بیش از ٨میلیارد تومان جهت خرید تجهیزات پزشکی صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: هم چنین مبلغ بیش از دو میلیارد تومان جهت مساعدت به بیماران نیازمند توسط اداره کل اوقاف پرداخت شده است .

موسوی در پایان با تاکید کرد:  سالانه بیش از ۷۰ مسجد در فارس افتتاح می شود که نزدیک به چهار هزار و ٨٠٠ مسجد در استان وجود دارد و بایستی  سالانه بیش از ۵٠٠ مسجد بازسازی و مرمت شود با این حال هر ساله باید نسبت به ساخت مساجد و مرمت مساجد اقدام شود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل