کد خبر: 3357
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
نان

قیمت نان دراستان فارس افزایش یافت.

به گزارش پیام خبر، قیمت نان در فارس به یکباره و بدون اطلاع قبلی افزایش پیدا کرد، ضمن اینکه به گفته حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان فارس این افزایش قیمت زودتر از نامه رسمی این سازمان به اتحادیه نانواها صورت پذیرفته است.

در همین رابطه خبرنگار فارس با ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت‌وگویی داشت تا جزئیات این افزایش قیمت نان را جویا شود.

ایزدی بابیان اینکه این سازمان هنوز نامه افزایش قیمت را به نانواها ابلاغ نکرده است، افزود: امروز شنبه 4 آبان ماه 98 قرار است نامه افزایش قیمت‌ها به اتحادیه نانواها ابلاغ شود اما مثل اینکه برخی نانواها زودتر اعمال قیمت کرده اند!

وی افزود: پیش‌ازاین در نشست کارگروه آرد و گندم استان قرار بر این شد تا از ابتدای آبان ماه قیمت نان افزایش پیدا کند اما این افزایش قیمت منوط به ابلاغ سازمان صمت استان فارس بود ولی مثل اینکه برحی نانواها بدون توجه به این نامه، قیمت را پیش از اعلان رسمی ما افزایش داده اند.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که «چرا این افزایش قیمت به اطلاع مردم نرسیده است؟» نیز گفت: اطلاعیه افزایش قیمت نان آماده‌شده و امروز شنبه به اتحادیه و رسانه‌ها اعلام می‌شود.

ایزدی در مورد دلایل افزایش قیمت نان نیز گفت: با توجه نامه وزارت صمت به استان‌ها برای افزایش قیمت نان متناسب با افرایش قیمت آرد و حامل‌های انرژی، کارگروهی در استان به ریاست معاون اقتصادی استاندار فارس تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد: این کارگروه پس از برگزاری 5 جلسه و آنالیز تمام مسائل، قیمت جدید نان را در تاریخ 30 مهرماه 98 تصویب کرد و قرار شد با اعلام رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به اتحادیه نانواها، از ابتدای آبان ماه قیمت‌های جدید اعمال شود اما با اعلام رسمی سازمان صمت در استان فارس ولی نانواها قبل از اعلامیه رسمی ما اقدام کردند.

مدیرکل صمت استان فارس درعین‌حال گفت: در استان فارس نسبت به سایر استان‌ها قیمت نان پائین تر اعمال‌شده است؛ به‌عنوان نمونه یک نان سنگ 440 گرمی در تهران 1800 تومان اما در استان فارس با وزن چانه 500 گرمی 1450 تومان قیمت‌گذاری شد و همین چانه در قم 1500 تومان است.

ایزدی در پایان نیز مجدداً اظهار داشت: اعلامیه افزایش قیمت نان امروز به‌صورت رسمی به اتحادیه نانواها ابلاغ خواهد شد.

بنابراین گزارش قیمت یک قرص نان لواش از 200 تومان به 320 تومان و نان سنگگ از 1100 تومان به 1450 تومان افزایش پیدا کرده است.

این افزایش قیمت در حالی است که تعیین قیمت 1450 تومان و 320 تومان برای 2نان پرمصرف شهروندان خود مشکلاتی را نیز ایجاد خواهد کرد چراکه نه اسکناس 20تومانی و نه 50تومانی در داد و ستد نقدی دیگر وجود ندارد و این مساله به نوبه خود برای کسانی که قصد پرداخت نقدی دارند، موجب اصطکاک بین مشتری و نانوا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل