کد خبر: 3405
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
بارش باران

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: از بعدازظهر سه شنبه هفتم آبان، با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

به گزارش پیام خبر، صادق رضاییان، درباره وضعیت هوای مناطق مختلف کشور گفت: از بعدازظهر سه شنبه 7 آبان با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: در مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب، نیمه شمالی کرمان، نیمه شمالی فارس و بوشهر بعضی ساعات رشد ابر و بارش پراکنده رخ می دهد.

وی افزود: چهارشنبه 8 آبان با تداوم فعالیت سامانه در نیمه غربی کشور بارش باران ادامه داشته و در نیمه شرقی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

رضاییان خاطرنشان کرد: روز پنجشنبه گستره فعالیت این سامانه در شمال شرق و شرق است و در دامنه های البرز شرقی و استان های سمنان و سیستان و بلوچستان نیز رگبار بارانف کاهی رعد و برق پیش بینی می شود و به تدریج اواخر وقت از شرق کشور خارج می شود.

وی با اشاره به بارش متناوب باران از سه شنبه تا اواخر هفته در سواحل شمالی کشور، گفت: روز جمعه در شمال و جنوب سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی، شمال هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد و به همراه گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور بارش در سواحل دریای خزر تشدید و در شمال غرب کشور نیز رگبار باران پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: تا روز چهارشنبه ( 8 آبان) با فعالیت طوفان حاره ای در شرق دریای عمان، سواحل دریای عمان مواج بوده و ارتفاع موج بین دو و نیم تا سه و نمیم متر پیش بینی می شود.

رضاییان درباره وضعیت هوای پایتخت نیز گفت: آسمان تهران روز سه شنبه کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد و احتمال بارش پراکنده  پیش بینی می شود و در روز چهارشنبه نیز کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل