کد خبر: 3430
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
پرواز هواپیما

احمدمحمد سلیمان گفت: برای ایجاد فضای صادرات هوایی و ارائه خدمات حمل و نقل هوایی نیازبه مشارکت بخش دولتی و همراهی فعالان بخش خصوصی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «محمد احمد احمد محمد سلیمان» امروز (جمعه 10 آبان) در جلسه راه اندازی کارگو که با حضور سرمایه گذاران کشور قطر و نمایندگان بخش دولتی و خصوصی در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، گفت: از امکانات استان فارس برای ایجاد کارگو استفاده می کنیم.

سرمایه گذار کشور قطر افزود: صادرات نیاز به تخصص دارد زیرا موانع و مشکلات متعددی در انجام این مهم وجود دارد و با وجود اینکه ما موضوع صادرات را به صورت تخصصی دنبال می کنیم بعد از تحریم های کشور قطر تاکنون، تمرکز خود را بر روی رفع مشکلات ایجاد شده و فعالیت کشورهای قطر،عمان و ایران گذاشتیم.

وی اضافه کرد: عمده تخصص ما بر حمل و نقل و صادرات به سراسر دنیا است و تمایل داریم زیرساخت هایی برای انجام این کار فراهم کنیم و در این زمینه ما سفرها و بررسی هایی بر روی کشور ایران داشتیم.

احمد محمد سلیمان با اشاره به یکی از اقدامات قطر در کشور ایران گفت: با راه اندازی شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل هوایی و آموزش به آنها برای ایجاد تفاهم بیشتر، فرهنگ مشابهی را در زمینه خدمات حمل و نقل هوایی می توان ایجاد کرد.

معاون اول اتاق بازرگانی قطر با بیان اینکه ما راه حل خوب و مناسب برای ایجاد کارگو در استان فارس داریم اظهار کرد: برای ایجاد فضای صادرات هوایی و ارائه خدمات حمل و نقل هوایی نیازبه مشارکت بخش دولتی و همراهی فعالان بخش خصوصی است زیرا بر این باوریم باید کاری انجام شود که برای هر 2 طرف بهره وری داشته باشند.  

احمد محمد سلیمان اضافه کرد: یکی از موارد مورد نظر ما انعقاد تفاهمنامه برای ارائه خدمات لازم جهت صادرات کالا و اقلام استان به سراسر دنیاست و با توجه به اینکه ما استانداردهای لازم اتاق های بازرگانی جهت صادرات را می دانیم تلاش می کنیم ارائه خدمات در استانداردهای بالا انجام شود.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری برای ایجاد کارگو در استان فارس ایجاد کننده موتور محرک صادرات هوایی این استان است که در شرایط تحریم های موجود، نقش مهم و کلیدی اتاق های بازرگانی بسیار کمک کننده و سازنده است و امیدواریم همکاری 2 اتاق بازرگانی فارس و قطر بتواند اهداف تعیین شده را محقق کند.

احمد محمد سلیمان اضافه کرد: در صورت تحقق کامل کارگو در فارس، آموزش هایی برای صادرات را ارائه خواهیم داد و در بازدید از امکانات فرودگاهی استان فارس به وجود امکانات بسیار خوب و در سطح بین المللی پی بردیم.

وی تاکید کرد: قصد داریم از امکانات استان استفاده کنیم و برای تسریع در عملیاتی شدن برنامه ها، هماهنگی های استانی برای ایجاد زیرساخت های کارگو در فارس باید توسط بخش خصوصی دنبال شود.

در این جلسه نمایندگان بخش دولتی و خصوصی مباحث و مطالبات خود پیرامون ایجاد کارگو در استان را نیز مطرح کردند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل