کد خبر: 3450
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
امید ماهرانی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کار‌های نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس

جلسه کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با موضوع بررسی دوره‌های GIZ آلمان و اعزام واحدهای صنعتی استان برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، امید ماهرانی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس در این جلسه گفت: دوره آموزشی” آمادگی برای مشارکت با شرکت‌های آلمانی” توسط انجمن همکاری‌های بین المللی آلمان (GIZ) در دستور کار قرار گرفته است که از سری آموزش‌های این دوره شامل روش‌های مذاکره با آلمانی ها، آموزش پیدا کردن طرف تجاری در آلمان، روش ارایه مختصر و مفید در برخورد اول، فعالیت‌های گروهی برای تقویت روحیه همکاری و کار گروهی است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس تاکید کرد : این دوره با هدف آشنایی و تسهیل برقراری ارتباط میان شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های آلمانی به منظور تبادل دانش و تکنولوژی، آموزش‌های مدیریتی و ... است که صنعتگران می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

ماهرانی، از مهمترین شرایط انتخاب صنعتگران برای معرفی به این دوره‌ها را داشتن برنامه توسعه فعالیت کسب و کار و توانایی لازم برای اجرای طرح‌های توسعه در واحد صنعتی، تمایل به همکاری با شرکت‌های آلمانی در افق برنامه‌های واحد صنعتی، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی کامل با مسائل فنی مربوط به واحد صنعتی و داشتن اختیار تصمیم گیری لازم برای امور واحد صنعتی عنوان کرد.

وی از مهمترین شرایط انتخاب صنعتگران برای معرفی به این دوره‌ها را داشتن برنامه توسعه فعالیت کسب و کار و توانایی لازم برای اجرای طرح‌های توسعه در واحد صنعتی، تمایل به همکاری با شرکت‌های آلمانی در افق برنامه‌های واحد صنعتی، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی کامل با مسائل فنی مربوط به واحد صنعتی و داشتن اختیار تصمیم گیری لازم برای امور واحد صنعتی اعلام کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اظهارداشت: مدیرانی که در این دوره شرکت می‌کنند با شیوه همکاری با بنگاه‌های اقتصادی آلمان آشنا می‌شوند و از شرکت ها، کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی مختلفی در این کشور به منظور تبادل تجربیات بازدید و مذاکره می‌کنند.

ماهرانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده در کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: برگزاری نشست تخصصی با کمیسیون انرژی جهت بررسی تعامل با شرکت‌های دانش بنیان حوزه انرژی، جلسه مشترک با کمیسیون مالیات جهت بررسی معضلات مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان و ارائه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و همچنین برگزاری نشست تخصصی با کمیسیون حمایت قضایی به منظور بررسی ثبت حقوق ایده از برنامه‌های ما در این کمیسیون خواهد بود.

فرهام زارع کارشناس شرکت شهرک‌های صنعتی نیز در این جلسه گفت: آمادگی اولیه جهت احراز شایستگی، مراحل گزینش ISIPO ایران و GIZ آلمان و مراحل پس از گزینش را از جمله مقدمات حضور در این دوره عنوان کرد.

وی ادامه داد: هزینه‌های پرداختی توسط شرکت کننده (به غیر از بلیط رفت و برگشت)، برگزاری کلاس‌ها، بازدیدها و جلسات شخصی طی یک ماه، جلسات بازخورد و توضیح و بررسی حین سفر (دو تا سه نوبت)، ارایه پایانی و تحویل لیست جلسات برگزار شده، امتحان چند گزینه‌ای و نظرسنجی، ارایه گواهی نامه در انتهای دوره، آموزش مدیریت پروژه بین المللی و موزش برنامه ریزی کسب و کار نیز از جمله آموزش‌های تخصصی این دوره است.

زارع بیان کرد: بانوان کارآفرین در حوزه عمومی و افراد در حوزه صنعت و انرژی از بخش‌های این دوره آموزشی است که ظرفیت ثبت نام برای حضور فعالان این حوزه‌ها در استان وجود دارد

در پایان این جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع‌های راه اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت، مسابقه ایده بانک ملت و برگزاری نمایشگاه اینوکس کیش در آبان ماه جاری مطرح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.