شله زرد

مدیر طرح هشتمین پخت ۱۴ هزار کیلوگرم «شله زرد» در شیراز گفت: هشتمین پخت ۱۴ هزار کیلوگرم «شله زرد» به نیت ۱۴ معصوم (ع)، در شیراز همزمان با سالروز آغاز امامت و زعامت امام زمان (عج) طبخ و توزیع شد.

به گزارش پیام خبر، دکتر سید منیرالدین دبیری، با اشاره به برگزاری هشتمین پخت ۱۴ هزار کیلوگرم «شله زرد» به نیت ۱۴ معصوم (ع)، در شیراز همزمان با سالروز آغاز امامت و زعامت امام زمان (عج) طبخ و توزیع شد، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: این برنامه به همت خیر محترم بهرام گلچین نیا، برپا شد.

مدیر طرح هشتمین پخت ۱۴ هزار کیلوگرم «شله زرد» در شیراز با اشاره به اینکه خیریه «ناجیان ماندگار بهشت فارس» در این طرح همکاری دارد، افزود: این برنامه با مشارکت مستقیم استادان پزشکی و خیرین ارجمند در روز پنج شنبه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۸ مصادف با ۹ ربیع الاول ۱۴۴۱ از ساعت ۹ صبح تا اذان مغرب در محل خیریه واقع در شیراز نبش چهارراه شاهزاده قاسم (ع) برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه برای طبخ این میزان شله زرد در حدود یک کیلوگرم زعفران اعلا قاعنات، ۷۰۰ کیلوگرم برنج خرده کامفیروزی، ۶۰ لیتر روغن مایع، ۹۰۰ کیلوگرم شکر، یک هزار و ۲۰۰ لیتر گلاب و ۲ و نیم کیلوگرم خلال پسته استفاده شد، تاکید کرد: ۱۴ هزار کیلوگرم شله زرد در ۱۶ هزار عدد ظرف یکبار مصرف ۷۵۰ گرمی توزیع و این میزان شله زرد علاوه بر توزیع عمومی در میان مددجویان خیریه، روستاهای اطراف شیراز، مناطق محروم و کارتن خواب ها توزیع شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  فاطمه(س) سِرّ مکتوم حضرت حق است/ پیامبر(ص) با کوثر عالم‌گیر شد

  یک کارشناس علوم دینی گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.