نشست خبری مجتبی زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز ازرونمایی طرح دوچرخه های هوشمند همزمان با نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرهای کشور در شیراز، خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مجتبی زوربخش در نشست خبری سه شنبه ۲۱ آبان در جمع خبرنگاران به اجرایی شدن طرح دوچرخه هوشمند در شیراز اشاره کرد و گفت: این طرح ۵ ساله است و در گام اول با ۲۰۰ دستگاه دوچرخه و ۲۶ ایستگاه ثابت کار اجرایی خواهد شد.
وی افزود: تعداد دوچرخه‌ها تا پایان سال ۹۸ به ۲ هزار دستگاه افزایش می‌یابد، هم چنین انتظار می رود تا پایان دوره ۵ ساله به ۱۰ هزار دستگاه و تعداد ایستگاه‌های ثابت به ۲۵۷ ایستگاه افزایش خواهد یافت.
زوربخش در ادامه به جزئیات این طرح پرداخت و خاطر نشان کر: به لحاظ حجم سرمایه‌گذاری و شیوه دقیق اجرا در زمان رونمایی رسانه‌ای می‌شود، چرا که در روش‌های قبلی مبدا و مقصد دوچرخه، ایستگاه‌های ثابت بود و محدودیت‌هایی در محدوده و زمان تردد وجود داشت اما در این روش، کاربر محدودیتی در مبدا و مقصد و زمان استفاده نخواهد داشت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با یاداوری بر اینکه بیان ایستگاه‌های پیش‌بینی شده برای دوچرخه‌های هوشمند ۲۴ ساعته فعال است، افزود: شهروندان برای ثبت نام در این طرح از روز ۲۸ آبان و از طریق اپلیکیشن بیدود، می توانند اقدام کنند.
وی ادامه داد: هزینه ثبت نام و بیمه این طرح در تهران با وجود محدودیت استفاده از دوچرخه در سطح سه منطقه، ۱۵۹ هزار تومان است، اما در نظر داریم با هدف تشویق شهروندان شیرازی و براساس مصوبه شورا، سوبسید مناسبی در نظر گرفته شده است به نحوی که شیرازی‌ها با پرداخت ۲۰ هزار تومان می‌توانند کد کاربری دوچرخه را دریافت کنند.
زوربخش اشاره به اینکه بانوان هم می‌توانند ثبت نام و از این فرصت استفاده کنند، افزود: خوشبختانه هیچ محدودیتی برای ثبت نام کاربران دوچرخه در شیراز وجود ندارد .
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تاکید داشت: شهروندان شیرازی باید برای ثبت‌نام و دریافت کد کاربری تا روز ۲۸ آبان و رونمایی رسمی از طرح، صبر کنند تا بتوانند از سوبسید پیش بینی شده بهره مند شوند.
زوربخش از در نظر گرفتن تخفیف‌هایی برای گروه‌های خاص از بهره‌برداران خبر داد و اطلاع رسانی در این مورد را به آینده موکول کرد و گفت: اضافه شدن اسکوتر و دوچرخه‌های برقی هم در دستور کار قراردارد و اگر دوچرخه هوشمند با استقبال خوبی مواجه شود، این سیستم‌ها نیز اضافه خواهد شد.
وی در پایان این نشست خبری با یادآوری بر اینکه نشست معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرهای کشور با با هدف هم اندیشی و بررسی اقدامات مصوب و اجرایی شده، هفته آینده به مدت دو روز در محل هتل هما برگزار می شود . 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.