کد خبر: 3493
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
جشنواره زندگی پیاده در شهر

ششمین جشنواره "زندگی پیاده در شهر" با رویکرد پیاده محور در خیابان شهید دوران شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش پیام‌خبر، سعید معصومی در نشست خبری ۲۱ آبان در جمع خبرنگاران گفت: ششمین جشنواره "زندگی پیاده در شهر" پنجشنبه ۲۳ آبان با رویکرد پیاده محور ساعت ۹ صبح در خیابان شهید دوران برگزار می‌شود.
شهردار منطقه هفت شیراز با اشاره به اینکه امروزه فضاهای پیاده روی شهری یکی از مهمترین فضاهای شهری و عمومی در شهرها محسوب می‌شوند، افزود: پیاده‌روها نیز همانند بسیاری از جنبه‌های زندگی شهری دارای ساختار اجتماعی و فیزیکی خاص هستند.
معصومی ادامه داد: در کشورهای گوناگون تلاش‌های زیادی در سطوح متفاوت با برنامه ریزی شهری برای تشویق و تسهیل حرکت در پیاده‌روها انجام می‌شود که حمایت‌های دولتی و شهرداری‌ها در این زمینه سهم به سزایی دارند.
وی یادآور شد: تمام امکانات در راستای خدمات رسانی به شهروندان اجرایی می‌شود، چرا که شهر محل آسایش و زندگی شهروندان است و رویکرد شورا و شهرداری پیاده مداری است که این نشان دهنده اقدامات فرهنگی است و البته پیاده روی محوری در شهر ارجحیت دارد.
این مقام مسئول در ادامه از از ایمن سازی فضاهای شهری و پل‌های عابر پیاده خبر داد و افزود: در یکماه گذشته در بلوار مدرس ۲ نفر به دلیل استفاده نکردن از پل هوایی دچار مصدومیت شدند.
معصومی با توجه به اینکه در سال ۹۹ تمام گذرگاه‌ها به ایستگاه‌های دوچرخه سواری مجهز می‌شوند، اظهار کرد: تاکنون ۱۳ کیلومتر این مسیر احداث شده که از فضای سبز و کوهستانی برخوردار است.
شهردار منطفه هفت شیراز از ایجاد طرح آبخیزداری در پیرامون نصرآباد جهت جلوگیری از سیلاب خبر داد و گفت: اجرای این طرح موجب تقویت سفره‌های آبخیزداری می‌شود.
وی افزود: ۱۵۰ کیلومتر کانال روباز هم در این منطقه لایروبی شده است که ۵ برابر رودخانه خشک کانال در سطح منطقه ۷ شیراز ایجاد شده که تمام آن‌ها لایروبی شده است.
معصومی در پایان این جلسه به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و یادآور شد: ایجاد امکانات برای استراحت، طراحی مناسب سطوح، تجهیزات باز و سرگرمی، نورپردازی و روشنایی، گیاهان و فضای سبز، ایجاد طرح طرح پیاده را از اقدامات اخیر این منطقه برشمرد . 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل