لیگ قهرمانان آسیا

یک رسانه عربی زبان مدعی شد که لیگ فوتبال ایران در رده بندی جدید AFC یک پله سقوط خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، سایت «یورو اسپورت» عربی خبر داد در آخرین روز ماه نوامبر سهمیه بندی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ اعلام می شود.

بنا به گزارش‌های رسیده الهلال عربستان با قهرمانی در این مسابقات، معادلات را بهم زد و لیگ عربستان در رده‌بندی جدید با ۲ پله صعود از رده ششم به چهارم جدول لیگ های فوتبال آسیا رسید.

عربستان در این رده بندی از لیگ های ایران و کره جنوبی بالاتر قرار گرفت. بدین ترتیب لیگ قطر در صدر لیگ های غرب آسیا قرار گرفت و لیگ عربستان در رده دوم قرار گرفت. سهمیه دو تیم برتر منطقه غرب و شرق در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۳+یک می شود و تیم سوم و چهارم سهمیه ۲+۲ خواهد گرفت.  

به گزارش فارس، با این ادعای رسانه عربی اگر لیگ فوتبال ایران سقوط کند و در رده سوم منطقه غرب آسیا قرار بگیرد، سهمیه ایران ۲+۲ می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.