اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید

اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با هدف قطع حلقه های وابستگی به واردات از تاریخ ۱۳ الی ۱۶ آذر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس - شیراز برگزار می شود

به گزارش پیام خبر، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از برگزاری اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید (قطع حلقه های وابستگی بنگاههای تولیدی به قطعات و مواد اولیه وارداتی) در محل دائمی نمایشگاه بین الملی  فارس – شیراز در تاریخ ۱۳ تا  ۱۶ آذر ماه خبر داد وگفت: نظر به اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید در جهت توسعه اقتصادی و رفع نیازمندی ها توسط تولید کنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان و اینکه کشور بیش از پیش به ابتکار، خلاقیت و دستاوردهای علمی و تخصصی نیازمند می باشد، این نمایشگاه برگزار می شود.  مهندس حمید رضا ایزدی افزود: به منظور پربارتر بودن رویداد مذکور در جهت تکمیل زنجیره خودکفایی و اشتغال پایدار این نمایشگاه اقدامات، دستاوردها و فرصت های ساخت داخل  و رونق تولید را معرض دید و بازدید  صنعتگران، سرمایه گذاران، تولید کنندگان و دانشگاهیان قرار می دهد.

وی ادامه داد: در کنار برگزاری نمایشگاه سمینار نقش صندوق های مالی (صندوق نوآوری وشکوفایی- کار آفرینی – وصنایع پیشرفته) در حمایت از پژوهشگران و فنآوران و سمینار انقلاب صنعتی چهارم میز ملی برق و الکترونیک در محل اتاق بازرگانی شیراز و نشست های رخ به رخ با مشارکت پارک علم وفنآوری – مراکز رشد دانشگاهها و شرکتهای حاضر در نمایشگاه و در روز اختتامیه بررسی نقش دانشگاه در تحقق اهداف انقلاب صنعتی و الزامات در راه کارها در محل نمایشگاه برگزار می شود.

 ایزدی با تاکید براینکه یکی از زیرساخت های رونق تولید شناسایی عوامل تولید و از مهمترین راه های تحقق آن، شناسایی از طریق برگزاری نمایشگاه ها است، اضافه کرد:  نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید جهت ارائه دستاوردها و تعامل و هم افزایی بین تولید کننده و متقاضی درخصوص معرفی امکانات و نیازها می باشد.

وی اظهار داشت: نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با هدف قطع حلقه های وابستگی نهادها و بنگاههای داخلی به قطعات و لوازم اولیه وارداتی و همچنین تکمیل زنجیره علم، فناوری، تکنولوژی تولید محصول، تجاری سازی به منظور ثروت آفرینی ارایه و در معرض دید و بازدید علاقمندان، سرمایه گذاران، تولید کنندگان و دانشگاهیان قرار می گیرد.

مهندس ایزدی با اشاره به اینکه  نقش موثر اقتصاد مقاومتی در رونق تولید است اظهار داشت : با توجه به ظرفیت ها، توانمندی‌ها، ‌قابلیت‌ها و استعدادهای موجود در فارس در خصوص بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی، زیربنایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی در استان سرمایه گذاری‌های مناسبی صورت پذیرفته که در نهایت به اشتغال پایدار و فعال شدن ظرفیت‌های اقتصادی منجر گردیده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس بیان کرد:  استاندار محترم، معاونین  ایشان، روسای دستگاه های اجرایی و مدیران تشکل‌های بخش خصوصی در راستای بهبود و ارتقای توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی گام‌های مهمی را دراستان و کشور برداشته اند همچنان که طرح‌های عظیمی  در سایر شهرستان‌ها با میزان اشتغال و سرمایه گذاری  مناسب و پیشرفت فیزیکی بالا در حال اجرا و آماده بهره برداری در مدار تولیدات صادرات گرا  جهت بازارهای داخلی و بین المللی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

آخرین اخبار

استان ها

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.