کد خبر: 3599
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گازاستان فارس در نشست خبری

مدیر عامل شرکت گاز فارس گفت: با ایجاد کمیته مقاوم سازی، طرح ایمن سازی شبکه گاز شهری با بلوک بندی مناطق شهری و تهیه و نصب ۴۴ دستگاه شیر قطع اضطراری برقی در شیراز اجرا می شود.

به گزارش پیام خبر، غلامعباس حسینی با بیان این که شهر شیراز یکی از نخستین شهرهای گازرسانی شده در ایران بوده و نصب خطوط انتقال گاز در این شهر به سال 1342 بازمی گردد، بر ضرورت مقاوم سازی و ایمن سازی شبکه گاز شهری تاکید کرد و گفت: با ایجاد کمیته مقاوم سازی، طرح ایمن سازی شبکه گاز شهری با بلوک بندی مناطق شهری و تهیه و نصب 44 دستگاه شیر قطع اضطراری برقی در شیراز اجرا می شود.


به گفته مدیر عامل شرکت گاز استان فارس، با نصب دستگاه های شیر قطع اضطراری در ورودی ایستگاه های تقلیل فشار شهری، جریان گاز در حوادث غیر قابل پیش بینی همچون زلزله، رانش و حرکت گسل‌های زیر زمینی، قطع شده و از نشت گاز و انفجار خطوط انتقال و آتش سوزی جلوگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح ایمن سازی شبکه گاز شهری در شیراز یکصد میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده و هم اکنون در مرحله برگزاری مناقصه است، اظهارداشت: شیراز جز نخستین شهرهایی است که به مکانیزم خودکار ایمنی و شیرهای قطع خودکار گاز، مجهز خواهد شد و با نصب دستگاه قطع اضطراری، شبکه گاز شهری شیراز ایمن و برضریب ایمنی خطوط گاز افزوده می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  رسوم سیاه بازی در حال از بین رفتن است

  نمایش سیاه بازی «دختر شیرازی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نقش سیاه اصغر زیبایی نژاد از ۲۸ دیماه جاری تا سوم بهمن در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب همراه با موسیقی زنده بر صحنه اجرا می شود.

 • جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  جای خالی حرفه‌ای‌ها در سیما

  محمدعلی کشاورز ضمن اشاره به جای خالی طیفی از نیروهای حرفه‌ای دهه‌های ۶۰ و ۷۰ در تلویزیون، تاکید کرد هنوز هم اگر فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود، حاضر به ایفای نقش مقابل دوربین است.

 • رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  رزمندگان فارس، تنها خط‌شکنان کربلای ۴

  ساعت هفت صبح یک بار و ساعت هشت صبح دوباره عراقی‌ها شروع کردند به دور زدن نیروهای ما؛ می‌دانستیم که اگر عقبه بسته شود، همه ما شهید یا اسیر خواهیم شد. بنابراین مجبور بودیم برگردیم؛ اما در مسیر به عراقی‌ها رسیدیم و آنها ما را به رگبار بستند؛ مدتی درگیر بودیم که در پایان آرام‌آرام عقب‌نشینی کردند و به خط خودشان برگشتند.

 • ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  ناآرامی‌های عراق خللی در بازسازی عتبات ایجاد نکرده است

  رئیس سازمان توسعه روابط سیاحتی و زیارتی ایران و عراق با بیان‌اینکه ناآرامی‌ها و اعتراضات در عراق در روند بازسازی عتبات عالیات خللی ایجاد نکرده است، گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار نیروی ایرانی در عراق مشغول به انجام پروژه‌های بازسازی هستند و کار آنها یک روز هم تعطیل نشده و حتی از برنامه جلوتر هم بوده‌ایم.

 • ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  ایسنا یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن تبریک بیست سالگی خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا را از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و عامل موفقیت این رسانه را استفاده از ظرفیت جوانان دانشجوی خلاق عنوان کرد.