کد خبر: 3599
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گازاستان فارس در نشست خبری

مدیر عامل شرکت گاز فارس گفت: با ایجاد کمیته مقاوم سازی، طرح ایمن سازی شبکه گاز شهری با بلوک بندی مناطق شهری و تهیه و نصب ۴۴ دستگاه شیر قطع اضطراری برقی در شیراز اجرا می شود.

به گزارش پیام خبر، غلامعباس حسینی با بیان این که شهر شیراز یکی از نخستین شهرهای گازرسانی شده در ایران بوده و نصب خطوط انتقال گاز در این شهر به سال 1342 بازمی گردد، بر ضرورت مقاوم سازی و ایمن سازی شبکه گاز شهری تاکید کرد و گفت: با ایجاد کمیته مقاوم سازی، طرح ایمن سازی شبکه گاز شهری با بلوک بندی مناطق شهری و تهیه و نصب 44 دستگاه شیر قطع اضطراری برقی در شیراز اجرا می شود.


به گفته مدیر عامل شرکت گاز استان فارس، با نصب دستگاه های شیر قطع اضطراری در ورودی ایستگاه های تقلیل فشار شهری، جریان گاز در حوادث غیر قابل پیش بینی همچون زلزله، رانش و حرکت گسل‌های زیر زمینی، قطع شده و از نشت گاز و انفجار خطوط انتقال و آتش سوزی جلوگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح ایمن سازی شبکه گاز شهری در شیراز یکصد میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده و هم اکنون در مرحله برگزاری مناقصه است، اظهارداشت: شیراز جز نخستین شهرهایی است که به مکانیزم خودکار ایمنی و شیرهای قطع خودکار گاز، مجهز خواهد شد و با نصب دستگاه قطع اضطراری، شبکه گاز شهری شیراز ایمن و برضریب ایمنی خطوط گاز افزوده می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل