کد خبر: 3600
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
جشنواره فانوس، صدا و سیمای مرکز فارس

در سومین جشنواره ملی هنری فانوس ویژه تولیدات هنری و سینمایی دفاع مقدس و مقاومت استان‌های کشور سه اثر از صدا وسیمای فارس حائز رتبه اول این جشنواره شد.

به گزارش پیام خبر، در سومین جشنواره ملی هنری فانوس ویژه تولیدات هنری و سینمایی دفاع مقدس و مقاومت استان‌های کشور سه اثر از صدا وسیمای فارس حائز رتبه اول این جشنواره شد.

بر اساس این گزارش، دراین جشنواره درمیان آثار رادیویی مراکزکشور و رادیوهای سراسری در بخش برنامه های ترکیبی "مسافران شلمچه" به تهیه کنندگی اسماعیل حسین زاده و اثرتلویزیونی "از آن همه مرد" به تهیه کنندگی سیدعلی غمخواری و ارکسترال "ایران من" اثر رضا وطن خواه به عنوان آثار برتر برگزیده شدند.

اسماعیل حسین زاده در حوزه برنامه های رادیویی و زیرمجموعه برنامه های ترکیبی در این جشنواره شرکت نمود و برنامه وی با ساختار مستند گزارشی تحت عنوان "مسافران شلمچه" در جشنواره فانوس حائز رتبه اول شد که این برنامه روایتی است متفاوت و مستند گونه از اعزام یک کاروان دانش آموزی به مناطق عملیاتی و اتفاقاتی که در طول سفر روزهای اردو و بعد از آن رخ می دهد.

اثر کلیپ "از آن همه مرد" به تهیه کنندگی سید علی غمخواری روایتگر قهرمانان هشت سال دفاع مقدس است که در روزگاری نه چندان دور از کیان سرزمین مقدس ایران مردانه دفاع کردند و اکنون از خیل مشتاقان و از آن همه مردان روزگار تنی چند به دیار خویش باز گشته اند.

کلیپ"از آن همه مرد" می کوشد تا اشتیاق دیدار مردم شیراز پس از سالها با این دلاورمردان را به تصویر کشد.
نغمه هایی که در این اثر استفاده شده برگرفته از آیین های حماسی مردم فارس است.

این کار ویژه در سومین جشنواره ملی فانوس ویژه تولیدات دفاع مقدس سراسر کشور توانست رتبه اول بهترین اثر در بخش کلیپ را دریافت کند. سید علی غمخواری طراح و تهیه کننده، محمد حسن خردل کارگردانی و تدوینگر، فرید هاشم زاده تصویربرداری، حسین باباخانی صدابرداری این اثر را بر عهده داشتند.

قطعه ارکسترال " ایران من" بر اساس شعری از علی سهرابی باتنظیم، آهنگسازی و اجرای رضا وطن خواه و نظارت و ضبط حمید رضا لطف اللهی تولید واحد شعر و موسیقی مرکز فارس است که در جشنواره فانوس موفق به دریافت عنوان بهترین اثر ملی و میهنی گردید و تندیس بلورین اثر برتر در بخش ارکسترال را دریافت نمود.

در این قطعه از اجرای سازهای زنده بهره لازم برده شده و از جمله آثاری است که با استقبال رادیویی و تلویزیونی در سراسرکشور مواجه شده است و این اثر اسفند ماه ۱۳۹۷ می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل