عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی فارس

عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی فارس گفت: بنا به تصمیم های اخذ شده در استان به زودی شرکتی با سهامداران مشخص برای تاسیس منطقه ویژه فناوری صنعت گاز استان فارس تاسیس خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر طیبی یکشنبه در جلسه کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: بحث راه اندازی این منطقه سالهاست که در استان مطرح شده است که پیگیری اجرایی شدن آن در شورای گفتگوی استان مطرح و تصمیم گیری های لازم اتخاذ شده است.
وی با بیان اینکه در این زمینه نیز نامه ای به استاندار فارس ارسال شد که موافقت مدیریت ارشد استان را به دنبال داشت افزود: قرار شد برای تاسیس این منطقه شرکتی با سهامداران مشخص ایجاد شود که مکاتبه با سهامداران نیز انجام شده است.
طیبی اظهارداشت: این شرکت به عنوان مسئول منطقه ویژه فناوری صنعت گاز فارس ثبت می شود که موارد مربوط به این موضوع به صورت متمرکز دنبال شود.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: منطقه ویژه فناوری صنعت گاز یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های فارس در حوزه توسعه صنعت گاز می باشد که ما در این کمیسیون این موضوع را به جد پیگیری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه رویکرد ما در راه اندازی این منطقه بهره گیری از نظر متخصصان و خرد جمعی در استان خواهد بود ادامه داد: در جلسات متعدد و با حضور کارشناسان مرتبط ابعاد مختلف و موانع پیش روی راه اندازی این منطقه ویژه بررسی شده است.
طیبی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص فعالیت های شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس عنوان داشت: توجه به بحث پژوهش در بخش اقتصاد استان مورد توجه جدی فعالیت اتاق بازرگانی فارس در دوره نهم قرار دارد که در این زمینه برنامه های زیربنایی برای شورای پژوهش اتاق تعریف شده است.
وی تصریح کرد: رویکرد ما در انجام فعالیت های پژوهشی اتاق بر مبنای نیازسنجی بخش خصوصی، به روز بودن و کاربردی بودن پژوهش هاست که هدف ما ایفای نقش اتاق بازرگانی در رفع نیازهای بخش صنعت استان و تاثیر مثبت در بهبود فضای کسب و کار و توسعه اقتصادی استان است.
در این جلسه عباس عباسی دبیر شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس نیز با تشریح فرآیند کار شورای پژوهش گفت: شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس در دوسال اخیر با ساختار جدید و مشخص فعالیت خود را در زمینه های تخصصی و کارشناسی نسبت به مسایل اقتصادی دنبال می کند.
وی افزود: در این شورا هسته های مختلف فعال است که در هر یک از این هسته های تخصصی کارشناسان بخش دولتی، بخش خصوصی و دانشگاه حضور داشته و مسایل را از ابعاد مختلف بررسی و کارشناسی می کنند.
عباسی اظهارداشت: یکی از مهمترین ورودی های ما در بحث فعالیت های علمی، کارشناسی و پژوهشی، کمیسیون های تخصصی و کیمته هاست که تلاش می کنیم اقدامات ما به نیاز بخش خصوصی و توسعه اقتصادی استان پاسخ دهد.
وی ادامه داد: ماهیت پزوهش کاری زمان بر است که با تصمیم های آنی نمی توان در این حوزه اقداماتی انجام داد لذا در این شورا ساز و کاری تعیین شده که برخی از موارد مطرح شده و دغدغه های اقتصادی استان در قالب گزارش های کارشناسی تهیه و ارائه شود.
عباسی روند نیازسنجی، انتخاب موضوع پژوهش ها و روند فعالیت این شورا را مطرح و به بحث و تبادل نظر در خصوص تعامل بیشتر کمیسیون انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی و شورای پژوهش این اتاق پرداخت.
در این جلسه و با مشارکت اعضا کمیته های محیط زیست و فناوری های دانش بنیان، انرژی، بین الملل و زیست بوم متوازن فارس و منطقه ویژه فناوری صنعت گاز به عنوان زیر مجموعه این کمیسیون تخصصی مصوب شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گفتگو و تحلیل

 • مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی از اخراج علی کریمی می گوید/ کریمی تحمل لباس غیر پرسپولیس را نداشت

  مسعود مرادی داور یکی از هیجان انگیزترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران بوده، جایی که علی کریمی با لباسی غیر از پیراهن پرسپولیس مقابل این تیم بازی کرد و تا آخر بازی دوام نیاورد!

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.