کد خبر: 3606
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ آرتمیس هوشیار، بهروز مرامی، هادی ورشویی، فریبا شریفی/ عکس: علی روزیطلب

نیاز جامعه به پوشاک، این الزام را ایجاد می‌نماید تا پوشاکی با طراحی و دوختی مناسب امروز ایجاد شود که اگر خود جامعه در راستای این نیاز کم‌کاری کند، دیگرانی برایش انجام خواهند داد.

به گزارش محمدمهدی اسدزاده/ خبرنگار پیام خبر؛ آیین تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی با حضور بهروز مرامی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و آرتمیس هوشیار، رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شیراز و هادی ورشویی، رئیس گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شیراز برگزار شد.

بهروز مرامی در این آیین با تقدیر از دست‌اندرکاران این مسابقه گفت: مد و لباس بیش از هر چیز متأثر از فرهنگ، آب و هوا، مذهب و ... هر جامعه است و همین امر سبب شده تا پوشاک هر منطقه از نظر رنگ‌بندی، طراحی و دوخت با منطقه دیگر متفاوت باشد.

مرامی ادامه داد: اثرگذاری فرهنگ بر پوشاک آن قدر اهمیت دارد که سیال بودن آن بر تغییر پوشاک هر دوره آشکار است؛ پس نیاز جامعه به پوشاک، این الزام را ایجاد می‌نماید تا پوشاکی با طراحی و دوختی مناسب امروز ایجاد شود که اگر خود جامعه در راستای این نیاز کم‌کاری کند، دیگرانی برایش انجام خواهند داد که گاه با جامعه سر ستیز دارند. به همین دلیل هم از یک دهه گذشته تا کنون، به این نیاز اساسی جامعه، جدی‌تر پرداخته شده است.   

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: برای آن که بتوانیم مد و لباس ایرانی اسلامی برآمده از فرهنگ و نیاز خود را نهادینه نماییم لازم است تا به دنبال ایحاد پویش و نهضتی فراگیر در این راستا باشیم که این گونه مسابقه‌ها و جشنواره‌ها می‌تواند به عنوان گام نخست آن باشد.

این مسئول هنری و فرهنگی فارس بیان داشت: از مهم‌ترین مسایلی که باید به آن توجه داشت، حلقه مفقوده بین طراحی و مردم است. این حلقه مفقوده همان کانال بین طراحان و تولیدکنندگان می‌باشد که با دعوت از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان پوشاک برای حضور در چنین مسابقات و جشنواره‌هایی، می‌توان فاصله بین طراحی و صنعت را از بین ببریم.

بهروز مرامی تأکید کرد: نمی‌توان مسأله مد و لباس جامعه را با بخشنامه پاسخ گفت؛ بلکه باید در این حوزه‌ها فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد که در گام نخست می‌توان به برگزاری همین مسابقات و جشنواره‌ها اشاره نمود.

آرتمیس هوشیار، رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شیراز نیز در این آیین گفت: بر آن شده‌ایم تا برنامه‌های فرهنگی این دانشکده را به شکل تقویم فرهنگی تدوین نماییم که تا کنون برنامه‌هایی همچون کتابخوانی، مربیان کودک و... به صورت جشنواره‌ای و مسابقه‌ای در دستور کار ما قرار گرفته است و امید داریم تا با همکاری نهادهایی همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس این برنامه‌ها را اجرا نماییم.

آرتمیس هوشیار ادامه داد: کتابخانه‌ این دانشکده یکی از معدود کتابخانه‌هایی است که از نظر کتاب‌های علمی و هنری در کشور بی‌نظیر است؛ به گونه‌ای که برخی از کتاب‌های آن به ویژه با موضوع مد و لباس در کمتر کتابخانه‌ای می‌توان یافت.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شیراز افزود: پس از خوراک که نیاز نخستین انسان به شمار می‌آید، دومین نیاز ضروری انسان، نیاز به پوشاک است.

هوشیار بیان داشت: ایجاد آگاهی در زمینه مد و لباس برای جامعه امروزه یک نیاز اساسی است چرا که اگر این آگاهی در جامعه ایجاد گردد، فرهنگ‌سازی لازم صورت خواهد گرفت و جامعه با چشم باز و روشن به انتخاب نوع پوشش خواهد کرد.

همچنین برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی لباس عاشورایی، نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و پایان‌بخش این آیین تقدیر از برگزیدگان بود.

در این مسابقه مهسا پگاه‌راد از شیراز شایسته تقدیر، الناز عبدالهی از شیراز رتبه سوم، نرگس الهی از شیراز رتبه دوم و فریبا شریفی از میمند رتبه اول را کسب کردند.

در حاشیه این آیین بهروز مرامی همچنین از نمایشگاه آثار دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شیراز بازدید نمود.


نمایشگاه آثار دانشجویان دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه شیراز / آرتمیس هوشیار، بهروز مرامی، هادی ورشویی، / عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/الناز عبدالهی از شیراز رتبه سوم،/ عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/نرگس الهی از شیراز رتبه دوم / عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ مهسا پگاه‌راد از شیراز شایسته تقدیر، / عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ فریبا شریفی از میمند رتبه اول / عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ منا چارلنگی، آرتمیس هوشیار، بهروز مرامی، هادی ورشویی، مهسا پگاه‌راد از شیراز شایسته تقدیر، الناز عبدالهی از شیراز رتبه سوم، نرگس الهی از شیراز رتبه دوم و فریبا شریفی از میمند رتبه اول / عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ مهسا پگاه‌راد از شیراز شایسته تقدیر، الناز عبدالهی از شیراز رتبه سوم، نرگس الهی از شیراز رتبه دوم و فریبا شریفی از میمند رتبه اول / عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ آرتمیس هوشیار، بهروز مرامی، هادی ورشویی، فریبا شریفی/ عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ آرتمیس هوشیار، بهروز مرامی، هادی ورشویی، مهسا پگاه‌راد/ عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ آرتمیس هوشیار، بهروز مرامی، هادی ورشویی، مرادی/ عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ مرادی/ عکس: علی روزیطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی/ آرتمیش هوشیار/ عکس: علی روزیطلب

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.