کد خبر: 3607
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
  • خبرنگار: زهرا بازیار
  • چاپ
افتتاح صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

معاون وزارت صمت و مدیرعامل صندوق حمایت از توانمندی ها، قابلیت ها، ظرفیت علمی و فنی، تحقیقاتی و پژوهشی واحدهای منتخب پارک علم و فناوری استان فارس در شیراز بازدید کرد.

به گزارش پیام خبر، معاون وزارت صمت و مدیرعامل صندوق حمایت از توانمندی ها، قابلیت ها، ظرفیت علمی و فنی، تحقیقاتی و پژوهشی واحدهای منتخب پارک علم و فناوری استان فارس در شیراز بازدید کرد.
بر اساس این گزارش، در این بازدید، دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فنآوری وزارت صمت، دکتر رضا نقی پور اصل رییس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات وتوسعه صنایع پیشرفته، مهندس حمید رضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ودکتر امین رضا ذوالقدر رییس پارک علم وفنآوری و هیات همراه از توانمندی ها، قابلیت ها، ظرفیت علمی و فنی، تحقیقاتی و پژوهشی موجود و نیز پتانسیل لازم واحدهای های فناوری و دانش بنیان مرکز رشد و پارک علم و فناوری فارس داستان فارس در شیراز حضور داشتند.
گفتنی است؛  طی جلسه ای با مدیران واحدهای منتخب  ضمن بررسی ظرفیت ها وتوانمندی های واحدهای فعال در پارک علم وفنآوری استان فارس_ شیراز به معرفی صندوق و خدمات قابل ارائه به صنایع پیشرفته کشور و همچنین طرح تاپ پرداخته شد و مسایل و مشکلات این واحدها بررسی وراهکارهای عملیاتی واجرایی اتخاذ شد.
دکتر قبادیان معاون آموزش، پژوهش وفنآوری وزارت صمت با بیان اینکه طرح تاپ یکی از برنامه های اصلی وزارت است، گفت: این طرح، بیشتر از دوهزار واحد اقتصادی اعم از (صنعتی، معدنی و تجاری) در این سامانه ثبت نام کرده اند که بیشتر از ۱۲۵۰ واحد موفق به ثبت نیاز ها و پژوهش های خود بوده اند.
 قبادیان افزود: هم اکنون بیش از ۸۵۰ نیاز فناورانه و حدود ۱۰۰۰ پروژه فناورانه در این سامانه به ثبت رسیده که امیدوارم با حضور اساتید، دانشجویان و شرکت های دانش بنیان و در مجموع نخبگان علمی کشور بتوان این نیازها و پروژه ها را مرتفع و به مرحله اجرا رساند، که این مهم قطعا در راستای نهضت ساخت داخل به رونق تولید در کشور کمک فراوانی خواهد کرد.
 وی با بیان ضرورت تلاش مضاعف سازمان های صمت استانی برای تبیین صحیح این طرح برای گروه های هدف، از سازمان صمت استان فارس بواسطه تلاش در جهت ارتقاء رتبه استان  فارس در ثبت نیازهای فناورانه از رتبه ۱۲ به رتبه ۳ بین استان های کشور قدردانی کرد.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در ادامه توضیح داد: وزارت صمت در طرحی دیگر اقدام به شناسایی ۲۰ فناوری ارز بر کشور که بیشترین خروج ارز را داشته است نموده و برای مهندسی معکوس آن ها به منظور رونق تولید و قطع حلقه های وابستگی به خارج برنامه ریزی نموده است.
در قالب این طرح با بررسیحدود ۱۵۰۰ فناوری ارز بر توانسته ۷۷ فناوری را به عنوان اولویت ها اول و دوم برای پیوستن به نهضت ساخت داخل شناسایی نموده که این ۷۷ فناوری بیش از ۵۰ درصد ارز بری را به خود اختصاص داده اند.
مهندس حمید رضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در این بازدید بیان کرد: افتتاح صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در امر رونق تولید و پیشرفت واحدهای صنعتی در استان بسیار تاثیر گذار خواهد بود و سازمان صمت استان در ارتقاء رتبه توان استان در تولید از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل